Головна / Технології / Дешеві «зелені» батареї на гнилих яблуках

Дешеві «зелені» батареї на гнилих яблуках

Дослідники з Технологічного інституту Карлсруе (KIT) запропонували варіант використання гнилих яблук, створивши дешеву і високопродуктивну натрій-іонну батарею.

Винахід може знайти застосування в мережевому зберіганні енергії і, після подальшого розвитку, конкурувати з літій-іонними акумуляторами для живлення портативної електроніки і невеликих електромобілів.

Команда на чолі з професором Стефано Пассеріні і доктором Даніелем Buchholz знайшла нове призначення зіпсованим яблук. Використовуються їх вміст, який на 95% є вуглецем. Це дозволяє створити «гіперщільний вуглець» — дешевий, але високопродуктивний електродний матеріал.

Створений на основі вуглецю анод має питому ємність 230 маг / р і демонструє незначну деградацію навіть після 1000 циклів зарядки і розрядки. Кулоновска ефективність електродів, яка відображає наскільки легко заряд може проходити через нього (який відсоток ємності безповоротно втрачається при циклі заряд-розряд.), стабілізувалася на дуже високій позначці 99,1%.

Крім того, дослідники також розробили високопродуктивний, екологічно чистий катод для своєї батареї. Розмістивши декількох шарів оксиду натрію один на одного, вони отримали матеріал з порівнянною продуктивністю для літій-іонних катодів, але який зберігає 90,2% заряду після 600 циклів і демонструє вражаючий кулоновський ККД більше 99,9%.

Літій-іонні акумулятори можуть надати багато енергії в малому об’ємі, але вони також містять дорогі і небезпечні матеріали, такі як кобальт. Натрій-іонні акумулятори навпаки набагато дешевші, виготовлені з доступних і екологічних матеріалів.

Натхнення: greenevolution.ru