Всесвіт

Китайський місяцехід виявив приховані структури під поверхнею звортної сторони Місяця

Китайські вчені зафіксували наявність прихованих структур під поверхнею зворотної сторони Місяця. У науковому виданні Science Advances були опубліковані результати аналізу ґрунту, проведеного місяцеходом Yutu-2.

Китайский луноход обнаружил скрытые структуры под поверхностью дальней стороны Луны

Як відомо, станція chang’e-4 здійснила м’яку посадку на Місяці в січні 2019 року. Доставлений ровер вже більше року веде свою діяльність на супутнику Землі, а нещодавно стали відомі нові подробиці досліджень. Зокрема, місяцехід Yutu-2 використовував інструмент LPR, щоб “просвітити” поверхню на 40 м у глибину з допомогою радіосигналів частотою 500 МГц.

Вчені постали перед труднощами при ідентифікації знайдених структур, але прийшли до висновку, що ґрунт в основному високопористий і гранульований, і містить валуни досить великих розмірів. Він міг сформуватися, коли на поверхню Місяця часто падали метеорити. Перший шар складається в основному з реголіту, в якому зрідка знаходяться камені, а на глибині 24 м є другий, який містить камені різного розміру.

Третій шар може складатися з тонкого надпластування дрібнозернистого ґрунту і каменів. Проведена робота допоможе вченим поліпшити розуміння вулканізму і розширить знання про еволюцію звортної сторони Місяця.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button