Всесвіт

Астрономи опублікували найдетальніше фото сонячної плями (фото)

Дослідники опублікували найдетальніший знімок сонячної плями. Це лише крихітна частина зірки, але в цей простір може поміститися вся планета Земля.

Найбільша у світі сонячна обсерваторія, телескоп імені Деніела Іноуе, представила своє перше і найдетальніше зображення сонячної плями. Поки пристрій знаходиться на завершальній стадії створення, однак ці дані свідчать про те, що передова оптика телескопа і чотириметрове дзеркало дадуть вченим більше інформації про Сонце протягом наступних кількох десятиліть.

Знімок зроблений 28 січня 2020 року. Вчені додали, що знімок сонячної плями досягає просторового розрішення приблизно в 2,5 рази вище, ніж будь-які інші знімки. На ньому можна розглянути магнітні структури розміром до 20 км на поверхні зірки.

Астрономи опублікували найдетальніше фото сонячної плями

Зображення розкриває вражаючі деталі структури сонячної плями. Смугастий вид гарячого і холодного газу, що виходить з темного центру, є результатом злиття інтенсивних магнітних полів і гарячих газів, киплячих внизу.

Концентрація магнітних полів в цій темній області пригнічує тепло всередині Сонця від досягнення поверхні. Незважаючи на те, що темна область сонячної плями прохолодніша, ніж Сонце, вона все ще надзвичайно спекотна і має температуру понад 4200 градусів за Цельсієм.

Це зображення сонячної плями є лише крихітною частиною Сонця. Проте, сонячна пляма настільки велика, що вся Земля може поміститися всередину неї.

Сонячні плями спостерігаються у вигляді темних ділянок. Це місця на поверхні Сонця, де силові лінії магнітного поля перетинаючи поверхню виходять з тіла Сонця. Розмір сонячних плям може в кілька разів перевищувати Землю і вони завжди темніше, тому що їх температура нижче навколишньої поверхні Сонця.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button