Земля

Сонце винне в сильних землетрусах

Італійські вчені з Університету Базилікати заявили, що причина великих землетрусів, які час від часу стрясають Землю, криється у впливі Сонця. Як пише видання Nature.com такі висновки вчені зробили, провівши аналіз даних щодо активності нашого світила.

Повідомляється, що отримані ці дані за допомогою космічного апарату SOHO. Інформація про спалахи на Сонці зіставлялася з наявними відомостями про землетруси, магнітуда яких перевищувала значення 5,6.

Підсумком роботи дослідників став висновок про те, що значні землетруси чітко співвідносилися з сонячною активністю і відбуваються у зв’язку з викидом протонів. На думку вчених, це не може бути просто збігом, оскільки виявлений взаємозв’язок занадто явний.

Дослідники помітили, що сильніші землетруси відбувалися, коли кількість і швидкість вхідних сонячних протонів збільшувалася. Коли протони Сонця досягали піку, протягом наступних 24 годин відбувався сплеск землетрусів магнітудою понад 5,6.

Примітно, що першим припущення про зв’язок сейсмічної активності з сонячною висловив в 1853 році швейцарський астроном Р. Вольф. Однак для доказу цієї гіпотези всі ці роки не вистачало даних.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button