Технології

FAW-Volkswagen і UBTech передадуть частину складання автомобілів робітникам-андроїдам

Китайська робототехнічна компанія UBTech домовилася з FAW-Volkswagen про використання своїх роботів-гуманодіїв в автовиробництві. Робот Walker S буде задіяний на конвеєрі підприємства в Циндао для виконання таких завдань, як закручування болтів, складання компонентів і маніпуляція автомобільними деталями. Проєкт спрямований на підвищення автоматизації виробництва завдяки розробці та вдосконаленню роботів-гуманоїдів для промислового застосування.

На початку 2024 року робот Walker S від UBTech був впроваджений на завод автовиробника NIO для навчання “на місці”. Він здійснює контроль якості дверей, ременів безпеки і фар, а також наносить логотипи на автомобілі. Впровадження у виробництво NIO зробило Walker S першим двоногим роботом-гуманоїдом, що виконує завдання на конвеєрі зі складання електромобілів. Компанія також співпрацювала з державним автовиробником Dongfeng Motor з метою отримання аналогічної практики.

Тепер Walker S буде використовуватися на конвеєрі заводу FAW-Volkswagen в Циндао. Згідно з інформаційним агентством China Xinhua News, його завданнями стануть закручування болтів, складання компонентів і маніпуляція автомобільними деталями.

Удосконаленого робота Walker S (на базі Walker X) UBTech презентувала минулого року. Він оснащений двома датчиками RGBD і системою з чотирьох камер, що забезпечують йому повний контроль простору навколо. Рука з сімома ступенями свободи і багатофункціональна долоня з шістьма ступенями свободи наділяють його високою спритністю і точністю при виконанні завдань. UBTech робить акцент на ефективному розпізнаванні та сортуванні об’єктів, що дає змогу роботу функціонувати в різних умовах. Walker S демонструє видатну гнучкість і контроль рухів, виконуючи складні маніпуляції з точним балансуванням. Робот здатний утримувати вантаж до 10 кг і ходити, переносячи по 3 кг у кожній руці.

UBTech розробляє роботів-гуманоїдів, покликаних удосконалити виробничі процеси за рахунок впровадження передових технологій штучного інтелекту. Очікується, що завдяки практичному навчанню ці роботи зможуть удосконалювати навички контролю компонентів і складання.

Однак експерти скептично ставляться до реальної користі роботів-гуманоїдів на подібних виробництвах. Поки що їхнє застосування обмежується низькорівневими завданнями, як-от контроль якості, складання дрібних деталей, автоматизована інспекція та перевірка рам автомобілів. За словами фахівців, найважливіші процеси в автомобілебудуванні, такі як зварювання, пресування і фарбування, як і раніше, виконуються промисловими роботами або роботами-маніпуляторами. Роботи-гуманоїди просто не призначені для такого роду роботи.

У Китаї виробництва автоматизуються за допомогою автономних мобільних роботів (AMR) – незамінних помічників у таких галузях, як електроніка, фотовольтаїка, літієві батареї, напівпровідники і логістика. На складах і заводах AMR беруть на себе завдання з комплектації замовлень, переміщення матеріалів і транспортування деталей між робочими станціями. Гуманоїдні роботи відіграють меншу роль у цих процесах, ніж спеціалізовані. Щоб стати універсальними помічниками, їм доведеться перевершити більш економічні роботизовані рішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button