Ґаджети

В травмах голови виявилися винні смартфони

Збільшення числа травм голови і шиї вчені пов’язали з появою мобільних пристроїв з сенсорним екраном.

В травмах головы оказались виноваты смартфоны
Американський вчені задалися питанням, чи впливає розвиток мобільних пристроїв на проблеми зі здоров’ям людини в цілому і зокрема на отримання травм. Для цього були проаналізовані 76 000 звернень за екстреною медичною допомогою у період з січня 1998 року по грудень 2017 року.

З вибірки дослідники виділили 2500 випадків травмування шиї і голови, певно пов’язаних з використанням мобільних пристроїв, повідомляє JAMA Otolaryngology—Head & Neck Surgery. Більше половини постраждалих від мобільного телефону — молодь у віці від 13 до 29 років, а переважна більшість пошкоджень були отримані не безпосередньо від пристрою, а від того, що людина була неуважна з-за роботи зі смартфоном. Серед таких травм домінують рвані рани та забої голови та обличчя.

Різкий сплеск числа подібних ушкоджень з постійним щорічним зростанням зафіксований з 2009 року, а вперше травми через використання мобільного телефону різко почастішали в 2007 році. Вчені пов’язують це з виходом на ринок першого iPhone і подальшим поширенням смартфонів з сенсорним екраном, які вимагають більшої уваги і сильно відволікають людей від ситуації навколо.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть