Земля

Клімат змінюється швидше, ніж передбачалося раніше

Значно більшого підвищення рівня світового океану, ніж передбачалося до сих пір, побоюється Всесвітня рада по захисту клімату. Рівень моря до 2100 року може підвищитися на 26 – 82 сантиметри.

Всесвітня рада по захисту клімату (IPCC) має побоюється значно більшого підвищення рівня світового океану, ніж передбачалося до цих пір. До 2100 року рівень моря може підвищитися в порівнянні з колишніми прогнозами майже на третину – на 26 – 82 сантиметри, а не на 18 – 59 сантиметрів, як передбачалося у 2007 році, говориться в доповіді ради, оприлюдненому в п’ятницю, 27 вересня, у Стокгольмі, повідомляє агентство AFP.

Експерти попереджають, що таке підвищення рівня океану здатне назавжди затопити острови і рівнинні прибережні райони. Авторів доповіді також непокоїть, що IPCC може не впоратися з поставленим раніше завданням – обмежити глобальне потепління максимум двома градусами. У документі наголошується, що, залежно від сценарію, середня температура на Землі до 2100 року може піднятися на 0,3 – 4,8 градуси за Цельсієм.

При цьому слід враховувати, що в порівнянні з доіндустріальним періодом середня температура планети вже підвищилася на 0,8 градуса. При глобальному потеплінні на більш ніж два градуси вчені пророкують неконтрольовані катастрофічні наслідки у вигляді спустошливих посух і ураганів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Уже всемирное похолодание началось, летом этого года льда в Арктике было больше чем в прошлом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button