Земля

Вчені: В глобальному поширенні рослин важливу роль відіграє їх симбіоз з грибами

Міжнародна група вчених провела дослідження, в результаті якого виявила, що в глобальному поширенні рослин важливу роль відіграє їх симбіоз з грибами. Інформація наукової роботи опубліковано в зарубіжному виданні ScienceDaily.

Міжнародна група дослідників за участю фахівців з Геттінгенського університету з’ясувала, що гриби і рослини здатні обмінюватися поживними речовинами через тонку кореневу систему останніх: гриб отримує вуглеводи від рослини, а рослина отримує поживні речовини, які гриб ввібрав з ґрунту.

Експерти вивчили нові дані про рослинний світ 1100 острівних і материкових регіонів і виявили, що цей процес відіграє важливу роль в глобальному поширенні рослин, особливо чітко такий взаємозв’язок простежується на островах.

За словами авторів наукової роботи, результати їх дослідження свідчать про те, що складні відносини між різними організмами мають вирішальне значення для розуміння і збереження глобальної біологічної різноманітності. Відсутність партнера по взаємодії може порушити екосистеми і зробити їх більш сприйнятливими до біологічних інвазій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button