Аналітика

НБУ зобов’язав обмінники та банки приймати до обміну зношені банкноти

Національний банк України (НБУ) зміцнив вимоги до банків та обмінників, заборонивши їм відмовляти в обміні старих або зношених іноземних банкнот, за винятком значно зношених або пошкоджених. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

З метою регулювання ситуацій, що виникають під час валютно-обмінних операцій, тобто обміну валюти, та мінімізації впливу людського фактора на визначення ступеня зношеності іноземних банкнот, Національний банк вжив комплексу заходів.

Зокрема, НБУ скасував перелік ознак незначної зношеності банкнот. Відтепер всі іноземні банкноти, за винятком значно зношених або пошкоджених, повинні прийматися до обміну усіма банками і обмінниками. Це унеможливить будь-який вплив “людського фактора” на оцінку ступеня зношеності банкнот.

Регулятор заборонив банкам та небанківським установам відмовляти клієнтам у обміні іноземної валюти, яка повністю відповідає зразкам і описам іноземних центральних банків за дизайном і елементами захисту, а також її оригінальність підтверджена за допомогою спеціального обладнання, наприклад, детекторів банкнот на сайті https://ekoo.com.ua/ від компанії “Ekoo”.

Банкноти, які мають ознаки значної зношеності, повинні бути обмінюватися за тарифами банків та небанківських фінансових установ під час операцій інкасо. Банки та небанківські установи, що проводять такі операції, мають чітко розмістити перелік ознак значної зношеності банкнот та тарифи інкасо у видному місці для клієнтів.

НБУ підкреслив, що не встановлював жодних обмежень щодо року випуску і номіналу іноземних банкнот. Навпаки, нормативно-правовими актами НБУ прямо заборонено банкам та небанківським фінансовим установам встановлювати подібні обмеження.

У випадку порушення цих правил, дії банків та небанківських фінансових установ будуть розглядатися як невиконання регуляторних вимог НБУ і можуть свідчити про потенційну шахрайську діяльність. Національний банк має право застосовувати штрафи залежно від рівня порушення, включаючи штрафи до 400 000 гривень для банків та до 5% від розміру власного капіталу для небанківських фінансових установ.

У разі порушення прав споживача банком або небанківською фінансовою установою, споживачам рекомендується спочатку звернутися зі скаргою до керівництва відповідного банку або установи, а в разі відмови – звернутися до НБУ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button