Головна / Поради / Книжки для розвитку дитини, чи потрібні вони?

Книжки для розвитку дитини, чи потрібні вони?

Після народження малюка кожна мати хоче забезпечити його самим необхідним, щоб процес пізнавання навколишнього світу проходив максимально зрозуміло. Починаючи з 6 місяців можна купувати книжки для розвитку дитини та читати їх малюкам, а після того, як дитина зможе сидіти – знайомити з розмальованими картинками, розказувати про головних героїв та їх пригоди. Науково доказано, що дитина, котрій у дитинстві розказували казки чи читали книжки буде більш розвиненою, цілеспрямованою, їй буде цікаво дізнаватися щось нове.

книжки для розвитку дитини

Сучасні розвиваючі книги допомагають познайомити малюка з навколишнім світом, тваринами, рослинами та всім, що знаходиться навколо нас. Багато молодих батьків спочатку знайомлять своїх дітей з гаджетами та іграми, а уже потім з книжками. Звичайно такий підхід зовсім неправильний, адже дитині буде нецікаво просто роздивлятись картинки, коли раніше вона бачила повноцінне відео. Саме з цієї причини знайомити дитину з книжками – особливо важливо, якщо батьки хочуть, щоб їх маленьке чадо розвивалось правильно та пізнавало світ навколо.

Розвиваючі книжки, якими вони мають бути?

Сучасну малечу доволі нелегко зацікавити книжками, адже існує велика кількість іграшок, котрі можуть ходити, співати, говорити, танцювати. А книжки – вони були цікаві старшим поколінням, у котрого з іграшок були клаптики матерії та декілька ляльок, зроблених мамою самостійно. Звісно тоді книжки цікавили, а тепер потрібно прикласти немало зусиль, аби дитині дійсно сподобалась ваша пропозиція. Взагалі розвиваючі книжки для малечі можна поділити на декілька розділів:

  • цікаві видання для малечі від 1 року: казки-картонки, книжка-гра, книжка-пострибайка, книжка-виглядайка та інші;
  • книжки для дітей від 2 років: фактури, кольори, відтінки, форми і розміри – саме це найбільш сприймається дітьми у цьому віці;
  • книжечки для діток від 3 років являють собою цікаві віршики та розповіді про тваринок, котрі дитина зможе вчити самостійно;
  • книжки для дошкільнят мають бути з невеликим ухилом до вивчення букв та цифр, умінь найти відрізнення.

Діти різного віку полюбляють розважальні і розвивальні книжки https://schoolbook.com.ua/catalog/rozvivalni-knizhki-na-kartoni/, саме тому батьки повинні не давати дитині телефон чи планшет, а знайомити її з паперовими виданнями. Користі у цьому буде набагато більше.

Як привити любов до книжки?

Доволі часто перед батьками постає питання, як привити любов до книжок у тих дітей, котрі з раннього дитинства мали велику кількість різноманітних іграшок, могли дивитися мультики по телевізору чи телефону. Насправді це доволі непросто, адже діти скоріше звикають і у них часто виникає залежність від електроніки, ніж у дорослих. Тим паче, зробити так, щоб дитина хотіла читати книжки, роздивлятися малюнка та вчитися – можна.

Перше, що потрібно зробити батькам – знайти книжки https://schoolbook.com.ua/, котрі дійсно сподобаються дітям, котрі вони захочуть гортати. Також варто пам’ятати, що забрати у дитини планшет чи телефон, до якого він чи вона звикли, не варто. Потрібно просто зменшити кількість часу, який дитина проводить за електронікою та замінити цей час книжками, обираючи ті, які будуть розповідати щось цікаве: про планету, тварин, птахів, людину чи захворювання. Звичайно дивно, але саме такі книги найбільше дивують і захоплюють дітей різного віку. Збірники казок можуть бути актуальними лише у тому випадку, якщо дитині не більше 3-х років, старші дітки не хочуть слухати казки, віддаючи перевагу цікавим моментам.

Отже, якщо ви з розумом підійдете до вибору книжок для розвитку дітей, це принесе неабияку користь для подальшого становлення юної особистості.