Поради

Коли раптом приходить біда, ім’я якій – наркоманія

Коли раптом приходить біда, ім’я якій – наркоманія

 

Той, хто хоче бути здоровим, частково вже одужує

Джованні Бокаччо

Коли ми черговий раз переглядаємо новинні сюжети про викритий наркопритон або смерть підлітків, які намагалися в домашніх умовах видобути наркотик, мимоволі заспокоюємо себе, що з нашим Петром або Марічкою такого не станеться. Ми ж добре виховали дитину, даємо їй все необхідне: новомодні гаджети, гарний одяг, навчання у спеціалізованому

Подібні прояви розуміння та любові до підлітка не гарантують того, що він не піддасться вмовлянням друзів хоч раз спробувати наркотики. Аспробувавши раз, він навряд чи зможе позбутися цієї звички. А що далі вмовляння батьків кинути, заборони, погрози, домашній арешт… Нажаль, такі заходи ситуацію не виправлять, а тільки їй зашкодять.

Вік середньостатистичного українського наркомана-початківці, за оцінками деяких експертів, сягає 11 років. А нещодавно проведені анонімні соцопитування столичних старшокласників шокували громадськість. 25% респондентів вже знайомі з наркотиками або їх вживають. Наркотичний хіт-парад очолюють марихуана й гашиш. Вітчизняна наркокогорта щорічно поповнюється 8-10% новачків.

Як бачимо, групу ризику складають саме підлітки, адже їхня нервова система та психіка знаходяться на завершальній стадії формування, тому легко піддаються впливові старших, а, значить, крутіших, друзів. До того ж провокуючими факторами слугують нерозуміння з боку батьків або знижена самооцінка дитини.

Однак наведені вище факти покликані не для того, щоб заспокоїти батьків. Накшталт, «Все буде добре! Ми такі не одні, це не наша провина, це просто діти такі пішли…». Аж ніяк! Ті, хто стикнувся в проблемою залежності від наркотиків і потребують лікування наркотичної залежності в Луцьку, мають, в першу чергу, звернутися за кваліфікованою допомогою, не гаючи такий дорогоцінний час. Адже наркозалежність, окрім неадекватної поведінки й залежності, дуже швидко спричиняє деградацію особистості, нервові психози, інвалідність, смертельні випадки в результаті передозування або інфікування СНІДом, гепатитом. Її надзвичайно важко лікувати, тому вік наркомана з досвідом зазивай не перевищує 30-35 років.

Лікувальні підходи: примітивні та дієві

На сьогодні проблема вибору установи, яка б успішно проводила лікування наркозалежності в Луцьку, залишається наболілим. Спеціалізовані заклади здебільшого обмежуються проведенням процедури детоксикації, щоб зняти «ломку», та формальними мині-лекціями типу «Ай-ай- ай, більше такого не роби! Це шкідливо!». В результаті такого оперативного «лікування» людина дуже швидко знову береться за старе з ще більшим завзяттям, тому що його внутрішня мотивація на те, щоб кинути наркотики та одужати, не була сформована.

В процесі боротьби з наркотичною пристрастю дуже важливою складовою є психосоціальний супровід, активна участь близьких і рідних хворого, а також його власне бажання. Навіть якщо він не виявляє бажання розпочати терапію, досвідчені фахівці зможуть його переконати прийти до цього рішення постфактум, вже розпочавши примусове лікування. Поширеним варіантом психологічної допомоги реабілітанту є форма родинних груп і спецгруп спів залежних. Подібний реабілітаційний формат сприяє швидкому одужанню, набуттю досвіду здорового способу життя та адекватного спілкування з рідними.

Місце, де рятують

Лікування наркотичної залежності в Луцьку - Реабілітаційний центр "Волна&quot

Саме такий цілісний, професійний підхід практикують в реабілітаційному центрі «Волна», що був створений в 2007 році. Його фахівці, а це висококласні наркологи психологи, психотерапевти й фахівці з хімзалежності проводять лікування наркоманіїї в Луцьку та ще 15 філіях, розташованих в інших містах. Схематично його можна зобразити наступним чином: діагностування пацієнта ? очищення організму від токсинів шляхом детоксикації ? формування стійкої мотивації на лікування та одужання ?соціальнопсихологічна реабілітація ? адаптація в соціумі.

Курс анонімного лікування триває 6 місяців і передбачає повну відмову від нарковживання та дотримання суворих дисциплінарних правил перебування в стаціонарі закритого типу.

Безумовно, перемогти залежність від наркотиків важко, самостійно – малоймовірно, але з центром «Волна» можливо все, тільки треба повірити!

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть