Здоров'я

Наркоманія – серйозна загроза національному генофонду

Наркоманія – серйозна загроза національному генофонду

 

“Без надії таки сподіваюсь…”

Леся Українка

Проблема поширення наркозалежності (особливо серед молодих людей віком 25-35 років) останнім часом набула надзвичайних масштабів, викликавши значне занепокоєння громадськості та урядовців. Так, за оцінками деяких експертів, в сучасній Україні вже налічується понад півтора мільйони людей, які потребують негайного лікування залежності. Патовості ситуації додають несприятливі соціально-економічні умови, низький рівень поінформованості суспільства про весь спектр негативних впливів наркотиків та їхня загальна доступність. Кричущими фактами залишається те, що вік наркомана-початківця помолодшав до 11 років. Так, згідно з нещодавно проведеними соцопитуваннями, кожний другий старшокласник знайомий з «ширкою» або «феном». То про які перспективи в розв’язанні цієї проблемі наразі може йти мова?

Лікування наркоманії по-українськи

На перший погляд може здатися що в нашій країні проблема з вибором установи, що займається лікуванням наркотичної залежності на всіх рівнях, відсутня. Адже широкий спектр наркологічних послуг пропонують державні диспансери, приватні психологічні кабінети, центри, клініки та навіть релігійні організації. Так чи насправді всі вони виконують свої «голосні» обіцянки, що линуть с рекламних листівок, сайтів та ЗМІ? На жаль, ні.

Первинний моніторинг закладів лікування наркотичної залежності в Івано-Франківську дозволяє виділити наступні терапевтичні напрямки:

  • Медикаментозний. Найпоширенішими різновидами є лікування засобами замісної підтримувальної терапії (метадоном, бупренорфіном), а також лазерний метод – вплив медичними препаратами через лазерні технології на ті ділянки головного мозку, що відповідають за формування залежності психічної та фізичної.
  • Релігійний підхід практикують апологети нетрадиційних церковних організацій. Їхня діяльність в інших країнах Європи заборонена, що вже спричиняє сумніви щодо доцільності такого лікування. Можливо, комусь такі «спеціалісти» допомогли. Але в цьому випадку правомірно говорити про ефект плацебо, а не повноцінне, компетентне лікування наркозалежності в Івано-Франківську.
  • Комплексний принцип лікування поширений не в багатьох вітчизняних установах, оскільки його реалізація потребує тривалого часу та залучення спеціалістів різного профілю. А оскільки більшість псевдофахівців турбуються, в першу чергу, не про долю та здоров’я залежної людини, а її гаманець, то обіцяючи цілковите одужання за 2-3 тижні, вони свідомо вас дурять. Профільні заклади США та Європи, що займаються лікуванням наркоманії тривалий час, вже давно прийшли до цілковитого розуміння того, що позбутися патологічної звички вживати наркотики можна лише консолідувавши зусилля наркологів і психологів. Подібні думки обстоює у своїй майже 10-річній діяльності реабілітаційний центр «Волна», проводячи дійсно кваліфіковане, методично обґрунтоване лікування наркоманії в Івано-Франківську.

З нами ти повіриш в те, що надія є!

Лікування наркоманії в Івано-Франківську. - Реабілітаційний центр "Волна&quot

Досвідчені фахівці реабілітаційного центру «Волна» успішно поєднують лікування наркотичної залежності медичними препаратами з паралельною психосоціальною реабілітацією, спрямованою на самого реабілітанта та його близьке оточення. Тому весь процес проходить в тріаді «спеціаліст ? пацієнт ? родичі хворого» і триває щонайменше 6 місяців. Спочатку призначається детоксикація – це процес очищення від накопичених токсинів. Вона сприяє полегшенню симптомів протікання абстинентного синдрому та відновленню всього організму людини. Лише після цього долучається команда психологів і психоаналітиків. Вони працюють індивідуально з реабілітантом, а також у форматі психотренінгів, колективних інтерактивних занять на основі методики «Монотек» з використанням елементів трудотерапії та сімейної психотерапії. Умови проживання в реабілітаційному центрі дуже комфортні, але вимоги до дотримання дисципліни та денного розпорядку надзвичайно суворі. Адже самоорганізація, націленість на одужання, духовне очищення та переосмислення життєвих орієнтирів сприяють тому, щоб в центрі «Волна» кожен зміг покинути наркотики назавжди.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button