Екологія

Колір турбін вітрогенераторів впливає на смертність птахів

Вітряні електростанції чудові! Але дуже часто вони стають причиною масової загибелі птахів. Як показало нове дослідження, фарбування всього однієї лопаті вітряної турбіни в чорний колір зменшує кількість смертей на 72%.

Вчені з Норвезького інституту природних досліджень провели експеримент на острові Сміла, порівнявши, скільки птахів потрапило під «смертельну роздачу» чотирьох пофарбованих турбін і скільки постраждало від звичайних, білих.

Вчені регулярно прочісували місця, де стоять вітрогенератори, з собаками, щоб знайти мертвих птахів. Це робилося протягом семи з половиною років до того, як лопаті були пофарбовані, а потім ще три з половиною роки після фарбування.

У період з 2006 до 2016 року дослідники провели 1275 оглядів чотирьох турбін з чорною лопатою і чотирьох повністю білих. Статистичний аналіз показав, що найчастіше від ударів лопатей гинуть хижі і великі птахи, такі як орли і стерв’ятники. Після забарвлення лопатей жодна велика птиця не була помічена серед жертв.

Раніше Лондонська школа економіки провела своє дослідження, його висновки показали, що в результаті використання вітряних турбін у Великобританії гине близько 106 000 птахів в рік. Нагадаємо, що Британські острови мають найбільшу офшорну вітряну станцію, а також активно будують нові.

Зараз вчені нової роботи припускають, що причина, по якій експеримент з однією пофарбованою лопатою працює, пов’язана з тим, що білі обертові лопаті стають для птахів невидимими. У птахів дуже добре розвинений периферійний зір, а ось передній страждає. Тому додавання кольору лопатей допомагає робити їх більш помітними.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»