Екологія

Світ на порозі катастрофи

Вчені, які протягом десятиліття спостерігали за даними, наданими супутниками NASA, прийшли до цікавих висновків: у всьому світі вологі регіони стають ще вологіше, а сухі — сухішими.

Світ на порозі катастрофи
Вода — це ще один ресурс, такий же як нафта чи золото. Або як гроші. І точно так само, як багаті стають багатшими, а бідні біднішими, «водна нерівність» може посилити проблеми, з якими зараз стикаються регіони, обділені цим ресурсом.

“Результати нашого дослідження вказують на те, що доступ до води в різних регіонах світу нерівномірний,” – зазначає один з авторів дослідження Джей Фамільєтті в інтерв’ю USA Today.
Фамільєтті — старший науковий співробітник лабораторії NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) і професор Університету Каліфорнії.

“Якщо порівняти ці дані з нашими попередніми дослідженнями з виснаження ґрунтових вод, то можна побачити, що назріває нова світова катастрофа, однак цьому приділяється дуже мало уваги і не вживається ніяких заходів.”

По мірі того, як температура на Землі зростає, пояснює Фамільєтті, посушливі районі будуть все більше залежати від ґрунтових вод, так як вони будуть ставати все більш посушливими. Однак ці ресурси виснажуються — в цьому і проблема.

“Випадає менше опадів”, – заявив він в інтерв’ю USAToday, тому запаси ґрунтових вод менше поповнюються.”

Попередні дослідження також вказують на те, що акваторії в різних регіонах світу виснажуються, а це, в свою чергу, ставить під загрозу сільське господарство.

З іншого боку, Фамільєтті і очолювана ним команда вчених виявили, що такі райони, як північна Амазонка, Африка, район річки Міссурі у США і інші тропічні регіони стають більш вологими. Такі висновки були зроблені на основі даних, отриманих із супутників NASA в період з 2002 по 2014 рік, зазначає USA Today.

Читайте також: 

За цей же період, відзначають вчені, окремі району на Близькому Сході, в північній Африці, Індії, Китаї і на південно-заході США стали більш посушливими.

Каліфорнія — особливо яскравий приклад. Останнім часом вона бореться з серйозною посухою, яка негативно позначається на сільському господарстві і в цілому на економіку штату. Ці дані — лише частина більш масштабного дослідження, яке спрямоване на те, щоб зрозуміти, як зростання водних запасів на суходолі може вплинути на рівень моря.

На даний момент, вчені приходять до висновку про те, що спостерігається водний дисбаланс на Землі.

Подібні дані не можуть не викликати занепокоєння не лише серед науковців, а й серед політиків та економістів. Справа в тому, що вода, будучи одним з найбільш цінних ресурсів на Землі, багато в чому визначає економіку регіону, зокрема, сільське господарство.

Подібні дослідження викликають питання про те, як ліквідувати «водну нерівність» між різними регіонами світу, стане вода ресурсом, що торгується, подібно нафті і золоту, в майбутньому, як зміниться економіка регіонів, де вже зараз спостерігаються зміни, пов’язані з водними ресурсами.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button