Фото

Кольорові вихори хмар Юпітера (фото)

Південна півкуля Юпітера — море, яке крутиться та робить вихор, з кольорових хмар на новому зображенні від апарату НАСА «Юнона» і двох астрономів-любителів.

Нове зображення створене на основі інформації, зібраної інструментом «ДжуноКам» 24 жовтня 2017 року, коли апарат «Юнона» виконав свій дев’ятий близький підліт до Юпітера (восьмий науковий), згідно із заявою НАСА. Первинні дані з інструменту були завантажені на сайт «ДжуноКам», і вчені любителі Джералд Айхштедт і Шон Дорані обробили їх, щоб створити зображення вище.

Фотографія зафіксувала складні течії, які «Юнона» виявила в хмарних вершинах Юпітера. Космічний апарат знаходився на висоті 33115 км над вершинами хмар, коли зробив цей знімок на широті -52,96 градуси.

Орбіта «Юнони» навколо Юпітера дозволяє апарату наближатися до газового гіганту всього на кілька годин кожні 53 дні. Космічний апарат робить замкнуту петлю навколо планети, перетинаючи перпендикулярно екватору Юпітера вздовж полюсів. Північна півкуля планети також було знята «ДжуноКам».

«ДжуноКам» не може робити знімки на всьому протязі підльоту, тому регіони для знімків плануються для кожного близького наближення. Вчені-любителі голосують, на які райони «ДжуноКам» повинна націлюватися на цей раз.

З першого наукового підльоту «Юнони» до Юпітера вчені-любителі обробляють вихідні дані «ДжуноКам» креативними способами, щоб створити чудові наукові і художні зображення.

Кнопка «Наверх»