Технології

Металевий пінопласт зробить військові кораблі непотоплюваними

Вчені продемонстрували новий тип металу, і він настільки легкий, що самостійно тримається на воді. Інноваційний матеріал, так званий композит з металевою матрицею, був розроблений за участю армії США. Наприклад, військовий корабель, виготовлений з цього композиту, не піде до дна навіть у випадку серйозного пошкодження.

36bd08141392bcf1e35c43a9c9334db6

Новий матеріал також обіцяє знизити витрату палива автомобілів за рахунок поєднання малої ваги і теплостійкості, пише британська газета Daily Mail.

Синтактичні піни існують давно, але це перша з металевою матрицею. Матеріал розробили фахівці компанії Deep Springs Technology і Політехнічної школи інженерії Нью-Йоркського Університету.

Перевагою нового матеріалу вчені називають здатність витримувати високі температури, яка була запозичена у металів. Це дозволить застосовувати матеріал в рухових установках і газовідвідних системах.

Матричний композит з магнієвого сплаву, армований порожнистими частками карборунда, має щільність всього 0,92 грама на кубічний сантиметр. Для порівняння: щільність води складає 1 грам на кубічний сантиметр. Але справа не тільки в щільності, яка нижче, ніж у води. Матеріал досить стійкий до агресивного морського середовища.

В останні роки було витрачено чимало зусиль на розробку легких полімерних матричних композитів в якості заміни більш важких металовиробів для використання в автомобілях та кораблях.

Повідомляється, що новий матеріал може бути випробуваний на досліджувальних зразках техніки в найближчі три роки. Технологія в першу чергу буде використана у військових цілях.

Читайте також: 

Секрет синтактичної піни полягає, насамперед, у матриці з магнієвого сплаву, яка після додавання міцних і легких порожніх сфер карбіду кремнію перетворюється в пінопласт. Оболонка сфери витримує тиск 25 000 фунтів на квадратний дюйм (PSI), що у сто разів перевищує максимальний тиск в пожежному шлангу.

Порожнисті частинки також захищають матеріал від ударів, поглинаючи енергію при його розриві. Щільність композиту регулюється кількістю сфер в матриці. Це дозволяє налаштувати матеріал для конкретного застосування. В матеріалі може бути також використаний негорючий магнієвий сплав.

Можливе застосування такого композиту – палуби, деталі автомобілів, плавучі засоби, а також броня.

Кнопка «Наверх»
Закрыть