Технології

5 пристроїв і технологій, які знищують мовний бар’єр

Це раніше мовний бар’єр був істотною проблемою при спілкуванні людей, які говорять на різних мовах. Але зараз з’являється все більше пристроїв, які дозволять навіть папуасові і японцеві розмовляти один з одним без перекладача. Ми зібрали 5 найцікавіших технологій, які знищують мовний бар’єр.

Skype Translator – програма для онлайн-перекладу тексту і слів

Корпорація Microsoft, якій належить програма Skype, як ніхто інший зацікавлена у знищенні мовного бар’єру між людьми з різних країн. І, здається, її фахівці знайшли універсальний спосіб боротьби з незнанням користувачами мов один одного. Ім’я йому – Skype Translator.

23-12-14-foto-600x377-8

Skype Translator – програма для онлайн-перекладу тексту і слів

Skype Translator – це технологія, яка в синхронному режимі перекладає текст людей, що спілкуються за допомогою Skype. Відбувається це куди швидше, ніж при використанні живого перекладача-професіонала.

Читайте також: Топ-5 дивних ґаджетів

На даний момент, програма Skype Translator працює в тестовому режимі. У голосовому варіанті вона перекладає з англійської на іспанську і навпаки, а в текстовому в ній доступно сорок найпоширеніших у світі мов.

23-12-14-foto-600x387-7

Skype Translator – програма для онлайн-перекладу тексту і слів

Skype Translator працює за принципом самонавчання. Технологія аналізує мова та тексти на різних мовах, систематизує дані і на їх основі постійно вносить в саму себе зміни. Програма навіть уміє позбавлятися від слів-паразитів і виправляти неграмотність учасників діалогу. І це лише тестова версія!

SpeechTrans – розумний браслет з функцією перекладача

Пристрій з назвою SpeechTrans не відрізнявся б від безлічі інших сучасних «розумних» браслетів, якби не особлива функція, яка реалізована в ньому. Йдеться про програму SpeechTrans Ultimate Assistant, яка дозволяє в онлайн-режимі перекладати тексти і сказані голосом слова.

23-12-14-foto-600x400-6

SpeechTrans – розумний браслет з функцією перекладача

Браслет SpeechTrans має базу з сорока чотирьох мов, з якими він працює. Користувач може ввести текст, який він хоче перевести, вручну, надиктувати його голосом або дати вимовити людині з іншої країни, з якою у нього трапилося непорозуміння на ґрунті мовного бар’єру.

Пристрій SpeechTrans ідеально підійде для людей, які багато подорожують по світу, в тому числі, в країни, де говорять на незнайомих мовах.

[ads2] Крім цього, браслет SpeechTrans може відображати інформацію про дзвінки, що надійщли на телефон, текстових повідомленнях та електронних листах, а також дозволить управляти деякими функціями смартфона.

Bow-Lingual Dog Translation – пристрій для спілкування з собаками

Куди складніше у нас йде процес спілкування з тваринами, ніж з людьми інших національностей і культур. І якщо самі собаки і кішки часто розуміють наші слова і емоції, то причини їх гавкоту і нявкання в переважній більшості випадків залишаються для нас нерозв’язними загадками.

Але пристрій з назвою Bow-Lingual Dog Translation дозволить нам нарешті повноцінно спілкуватися з нашими домашніми улюбленцями. Поки що тільки з собаками. Адже йдеться про електронний перекладач із собачої на людську. Девайс вміє інтерпретувати гавкіт та інші звуки, які видає пес.

23-12-14-foto-600x842-5

Bow-Lingual Dog Translation – пристрій для спілкування з собаками

Так що з Bow-Lingual Dog Translation власники собак зможуть знати, коли їх тварина хоче їсти, проситься на вулицю, тривожиться або просто гавкає від задоволення, що знаходитися поряд з людиною.

Dixau DX-5 – онлайн-перекладач друкованого тексту

В Інтернеті можна знайти величезну кількість інтерактивних сервісів, здатних досить точно перекладати слова і пропозиції з однієї мови на іншу. Але мова в даному випадку йде про електронний текст, а коли справа стосується друкованих джерел, ці сервіси стають безсилі.

23-12-14-foto-600x399-4

Dixau DX-5 – онлайн-перекладач друкованого тексту

Але кілька років тому з’явився пристрій з назвою Dixau DX-5, який дозволяє переводити будь-який надрукований текст зі сторінок книг, газет або журналів. Для цього в девайсе є спеціальний сканер, який зчитує слова і пропозиції, процесор розпізнає цю інформацію, інтерпретує її, перекладає і видає на екрані Dixau DX-5. Девайс також може відтворювати мелодії, зчитуючи ноти.

23-12-14-foto-600x444-3

Dixau DX-5 – онлайн-перекладач друкованого тексту

Dixau DX-5 володіє також модулем пам’яті, який дозволяє зберігати перекладений текст в цифровому вигляді і переносити його на комп’ютер або мобільний телефон.

LaLaLa – навушники для синхронного перекладу тексту

Зовні пристрій з назвою LaLaLa більше нагадує слуховий апарат, ніж девайс, що дозволяє зруйнувати мовний бар’єр між людьми, які один одного не розуміють.

23-12-14-foto-600x456-1

LaLaLa – навушники для синхронного перекладу тексту

LaLaLa – необхідно вставити у вухо, зачепивши його за вушну раковину, що ріднить його також з bluetooth-гарнітурами для мобільних телефонів. В принципі, таким цей пристрій і є. Він також може з’єднуватися зі смартфоном за допомогою бездротових інтерфейсів зв’язку, однак основна мета цієї інтеграції – отримати доступ до онлайн-бази даних мов.

Читайте також: Оригінальні ґаджети

Пристрій LaLaLa за допомогою вбудованого мікрофона вловлює мова людей і відправляє її в цифровому вигляді на смартфон. Там цей текст в автоматичному режимі розшифровується і перекладається. У результаті людина всього через пару секунд отримує вже перекладені фрази в навушник LaLaLa.

23-12-14-foto-600x406-2

LaLaLa – навушники для синхронного перекладу тексту

LaLaLa дозволяє повністю зруйнувати мовний бар’єр між представниками різних народів, якщо, звичайно, вони обидва використовують подібні пристрої.

Натхнення: novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button