Земля

Колумбія планує боротися з наркоторгівлею з допомогою ненажерливих гусениць

Кілька днів тому президент Колумбії Хуан Мануель Сантос оголосив, що країна припинить скидати на плантації коки канцерогенні гербіциди. Замість цього в уряду з’явився новий план: випустити на зелені насадження біологічну зброю, а саме ненажерливих метеликів.

Протягом багатьох десятиліть Колумбія є одним з найбільших світових виробників кокаїну – сильно переробленої форми листя коки. Щоб хоч якось вплинути на цю катастрофічну ситуацію уряд країни обприскав в загальній складності 4 мільйона акрів землі гербіцидом гліфосатом, який Всесвітньою організацією охорони здоров’я нещодавно був визнаний канцерогеном.

[ads2] За заявою уряду, інші заходи – такі, наприклад, як знищення наркоплантацій вручну, неможливі, оскільки кримінальні угруповання регіону, такі  як FARC, роблять таке підприємство вкрай небезпечним.

Метелики в даному випадку являють собою кращу альтернативу. Доросла особина виду Eloria Noyesi являє собою бежевого метелика, який досить мало відрізняється від будь-яких інших. Однак самки цього виду відкладають свої яйця на листя коки, а гусениці, що вилупилися з них починають поїдати листя, поглинаючи до півтора власної ваги зеленої маси. Результат: наркофермери залишаються без листків, з яких можна було б робити кокаїн.

Читайте також: 

Ідея використання гусениць для боротьби з кокаїном вже висловлювалася раніше, але тоді екологи не були впевнені, як метелики можуть вплинути на делікатний баланс екосистеми, в яку будуть випущені. І хоча експерти особливо підкреслюють, що метелики, які поїдають коку не є панацеєю від колумбійської проблеми з наркоторгівлею, більшість погоджується, що вони є набагато кращою альтернативою, ніж канцерогенні речовини. Зараз вчені повторно перевіряють, що гусениці Eloria Noyesi поїдають тільки два чітко визначених типи рослин коки, які використовуються у виробництві кокаїну – і ніякої іншої корисної рослинності.

Поки немає ніякої інформації, як саме Колумбія планує запустити свій план в дію, або коли почнеться його реалізація.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button