Земля

Глибоководні морські риби розвинули надчутливий зір

Глибоководні організми зуміли розвинути надчутливий зір і розрізняти кольори в темряві. Про це заявили швейцарські вчені.

Наукові співробітники Університету Базеля вивчили ДНК майже десятків видів риб, які мешкають на 200-метровій глибині і нижче від рівня моря. В процесі роботи з’ясувалося, що шість типів містять у собі нові гени стрижневого опсину. Так називається світлочутливий білок, що дозволяє стрижневим клітинам бачити світло.

Даний опсин риби застосовують, щоб розшукати світлові промені в темному середовищі, при цьому у більшої частини видів, включаючи людину, є тільки один ген. Приміром, у Diretmus Argenteus плоских риб, які плавають на 2000-метровій глибині. У цієї морської істоти таких генів 38, велика частина яких успішно функціонує.

Очі обраних видів здатні бачити у вузькому діапазоні зеленого і синього. На думку базельських дослідників, в процесі еволюції риби перетворили власний зір таким чином, щоб оперативно реагувати на хижаків або здобич. Це може пояснити нібито дивну анатомію їх очей: певні деталі в сітківці довше звичайного, а інші покладені один на одного, а не знаходяться в одному шарі. Така структура робить зір більш чутливим.

Кнопка «Наверх»
Закрыть