Всесвіт

Комета “Неймовірний Халк” більше не загрожує Землі

Смертоносна комета, яка з величезною швидкістю мчала до Землі, більше не загрожує всьому живому. Вона повинна була наблизитися до Землі в серпні цього року, але ще два тижні тому розсипалася на безліч уламків.

Комету C/2017 S3 охрестили «Неймовірним Халком» завдяки зеленому кольору газової оболонки. Об’єкт вперше виявили у вересні 2017 року. У серпні цього року «Халк» повинен був максимально зблизитися із Землею на відстань всього 113 мільйонів кілометрів. Ця інформація викликала справжню паніку серед деяких вчених. Так, дослідник комет Євген Дмитрієв стверджував, що Земля пройде через газопиловий слід комети, що приведе до утворення «кометного електромагнітного імпульсу» і викличе тотальний блекаут на Землі.

З похмурого сценарію Дмитрієва, через космічний процес з ладу вийде все електронне обладнання на Землі. Зупиниться транспорт, будуть падати літаки, пацієнти в лікарнях залишаться без необхідної апаратури. Втім, ми з вами цього не побачимо — «Неймовірний Халк» вирішив не піддавати землян небезпеки і люб’язно розвалився на частини.

Руйнування комети відбулося 15 липня. Це цілком звичайний результат для гіперболічних комет, орбіта яких не замкнута. Зазвичай розпад кометного ядра відбувається в найближчій до Сонця точці орбіти. Але «Халк» виявився нетерплячим і розпався приблизно на місяць раніше терміну. Втім, навіть якби комета виявилася набагато стійкішою, апокаліпсис нашій цивілізації не загрожував би. За словами астрономів, на відстані 113 мільйонів кілометрів до Землі «смертоносний» об’єкт не ніс би жодної загрози.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button