Технології

Компанія Boston Dynamics навчила свого робота «паркуру» (відео)

Два роки тому компанія Boston Dynamics представила нове покоління свого двуногого людиноподібного робота Atlas. Оновлена версія отримала здатність ходити по нерівних поверхнях, стрибати на одній нозі і навіть самостійно підніматися в разі падіння. Крім того, робот навчився орієнтуватися у просторі, знаходити різні об’єкти і взаємодіяти з ними. Нещодавно машина отримала чергове оновлення і тепер її можливості вражають ще сильніше.

Фахівці з Boston Dynamics навчили «Атлас» певної подоби паркуру. Тепер робот здатний не лише бігати, але ще й стрибати на ходу через перешкоди і навіть бігом вбираться на височини. Бот обзавівся достатню обчислювальною потужністю для того, щоб одночасно використовувати свої руки, ноги і тіло для балансування своїх рухів, а також виконання широких і високих (40 сантиметрів) кроків. Для орієнтації та подальшого руху машина використовує комп’ютерний зір.

Якщо говорити з точки зору перспектив, то подібні роботи одного разу можуть використовуватися при різних НП, наприклад, рятувати людей з-під завалів і переносити їх у більш безпечне місце. У той же час, здається, що для машини в майбутньому зможуть знайти і інші сфери використання. Більше року тому компанії Boston Dynamics у Alphabet купила японська компанія Softbank і здається, що у останньої є плани, які виходять далеко за межі випуску чергового хіт-відео для YouTube, як це було з попередніми господарями.

Кнопка «Наверх»