Інтернет

Компанія Google працює над створенням бази, в якій будуть міститися всі знання людства

Згідно наявної інформації фахівці відомої компанії Google працюють над створенням величезної всеосяжної бази даних під назвою “Knowledge Vault”. Програмне забезпечення цієї бази розробляється для індексування і збереження всього, що потрапляє під визначення “факти”. І майбутня база буде містити не тільки якісь вибіркові факти, зрештою, в ній будуть зібрані всі наявні факти про наш світ, про нашу історію і все те, що можна назвати сукупними знаннями, якими володіє людство на сьогоднішній день.

foto_cikavosti_27.08.2014-04_resized

 

Проект Knowledge Vault, безумовно, є вельми амбітним і грандіозним проектом, реалізувати який можуть дозволити собі лише такі гіганти, як Google. База даних Knowledge Vault буде відрізнятися від інших баз знань, таких як Wikipedia, тим, що в її наповненні люди не братимуть участі. Всі буде виконуватися повністю в автоматичному режимі, а основний тягар роботи ляже на плечі високопродуктивних комп’ютерів і спеціалізованих алгоритмів, які будуть збирати всі доступні вихідні дані з усіх онлайн-джерел, обробляти ці дані, виділяючи з них голі факти, і зберігати ці факти в спеціальному форматі, зручному для їх використання в подальшому.

Читайте також: Google на основі генетичних досліджень створить модель людини з ідеальним здоров’ям

Основою майбутньої бази Знань Vault стане існуюча база Knowledge Graph, яка знаходиться у введенні компанії Google. На сьогоднішній день в базі Knowledge Graph вже знаходиться близько 1.6 млн. записів про різні факти і її обсяг постійно збільшується.

Слід зазначити, що проект Knowledge Vault є не єдиним на світі подібним проектом. У розпорядженні багатьох компаній, таких як Facebook, Amazon, Microsoft і IBM, також є власні подібні, правда вузькоспеціалізовані, бази, які кожна з компаній використовує для досягнення власних цілей. Одним з головних завдань, над рішенням якого зараз працюють фахівці компанії Google, є розробка структури та спеціалізованої мови опису фактів, який може бути використаний для отримання зручного доступу до наявних даних, як людьми, так і іншими обчислювальними системами.

Для людей доступ до бази Знань Vault буде здійснюватися настільки ж просто, як і використання пошуку Google. А спеціалізовані цифрові помічники, такі, як Siri або Cortana, зможуть використовувати дані з бази Знань Vault для надання своїм користувачам більш інформативних відповідей на задані питання. Крім “збільшення інтелекту” цифрових помічників, дані бази Знань Vault можуть використовуватися різними системами доповненої реальності, які нададуть докладну інформацію про будь-який об’єкт, на якому сфокусується погляд людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button