Інтернет

Твіттер перетворює людей в психів

Соціальні мережі все частіше пов’язують з наркоманією та психічними захворюваннями, тепер же нове дослідження стверджує, що Твіттер може стати причиною психозу.

В ході дослідження вчені з Берліна розглянули випадок 31-річної жінки, яка була госпіталізована з захворюванням, розвиненим через надмірне використання Твіттер. Вивчивши, як соціальні мережі впливають на сприйняття пацієнтів, дослідники заявили, що потенційно вони здатні посилити або навіть викликати психотичні симптоми.

Втім, вони зазначили, що Твіттер і соціальні медіа в цілому, чинять подібну дію лише на особливо вразливих пацієнтів, які вже схильні до психозу.

foto_cikavosti_13.08.2014-05

Провідний дослідник доктор Ян Калбітер з університетської клініки Берлінського університету імені Гумбольдта сказав Mail Online, що це дослідження було опубліковано з метою привернути увагу до проблеми і стимулювати вчених продовжувати роботу в цьому напрямку.

Він повідомив, що в останні роки зіткнувся з невеликою кількістю психічних розладів, викликаних соціальними мережами, і додав: “В даний час звичайним користувачам не варто побоюватися психозу”.

Читайте також: 7 гріхів у соціальних мережах

Жінку, випадок якої був описаний в дослідженні, вчені називають місіс C. Вона була госпіталізована з нав’язливими суїцидальними думками, але при цьому не мала ніякого психічного захворювання. Перші симптоми у неї проявилися приблизно за вісім місяців до госпіталізації. За чотири місяці до цього жінка почала дні безперервно проводити в Твіттер.

Як говорять її родичі, все почалося з кількох годин в день, але згодом все призвело до того, що вона почала відмовлятися від їжі і навіть сну. Жінка також почала страждати від нав’язливої ідеї, стверджуючи, що з нею розмовляють знаменитості через закодовані символічні повідомлення в твітах. Вона стверджувала, що повинна постійно знаходитися в мережі, щоб оперативно реагувати на завдання, які вони її посилають. Потім, за її словами, ці символи почали з’являтися в реальному світі і вона повідомила про параноїдальні галюцинації.

Як відзначає доктор Калбітер, основними проблемами Твіттер є спам-боти та скорочення.

“Структура Твіттер дозволяє легко створити спам-бота, а обмеження в 140 символів, що накладається на довжину повідомлення, тягне за собою використання абревіатур, в яких деякі здатні розглянути таємний сенс”, – відзначає він.

У той же час, дослідники з Університету Луїсвілля недавно заявили, що соціальні мережі можуть допомогти підтримати людей з психічними захворюваннями, тому що вони дають людям можливість спілкуватися з тими, хто відчуває ті ж труднощі. До подібних висновків дійшли і вчені з Університету штату Міссурі, які виявили, що соціальні мережі є корисними інструментами, що допомагають діагностувати психіатричне захворювання людини, вивчаючи його поведінку на сайтах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button