Технології

Що впливає на автономність мобільного телефону

virtual_phone_numbers_resizedНапевно кожній людині знайома така ситуація, коли в найнесподіваніший момент телефон вимикався по причині вичерпання енергетичного запасу акумуляторної батареї. На жаль, не завжди таке відключення буває без певних негативних наслідків як для господаря, так і для самого пристрою. Наслідком такого аварійного припинення роботи може виявитися пропущений важливий виклик або повідомлення, втрата незбереженої інформації, порушення нормальної роботи телефону. У зв’язку з усім перерахованим вище, можна зробити висновок про те, що допускати до такої ситуацію небажано. І, природно, виникає питання про те, яким чином можна уникнути її.

Для того щоб відповісти на нього, треба усвідомити причини, за якими телефон може швидко розрядитися. До факторів, які впливають на тривалість роботи акумулятора, можна віднести наступні: температура навколишнього середовища, ступінь завантаженості процесора, яскравість підсвічування, рівень сигналу стільникового зв’язку, включені додаткові бездротові типи зв’язку, присутність вібрації, гучність динаміка.

На жаль, підключення до інтернету сильно навантажує батарею. Але існує дуже багато корисних програм, які працюють через інтернет. Приміром, ви можете здійснювати дзвінки через інтернет, якщо ви знаєте, что такое виртуальный номер телефона. Хоч ця функція і платна, але можна підключити бесплатный виртуальный номер, при цьому сплачуючи лише за дзвінки. Це дає деякі переваги перед звичайними дзвінками, але додатково навантажує батарею.

Для початку розглянемо залежність часу роботи від температурного фактора. Під час роботи телефону при низьких температурах втрачається заряд, що і є причиною відносно швидкої розрядки. Тому не рекомендується використовувати прилад на морозі.

Сучасний світ можна назвати світом користувачів смартфоном. А серцем смартфона, безумовно, є його процесор. За виконання особливо складних обчислювальних операцій він нагрівається. Це по законам фізики означає, що йде перетворення електричної енергії в теплову енергію. Інакше кажучи, йде втрата енергії, запасеної в акумуляторній батареї. Для збільшення автономності телефону не слід надмірно використовувати обчислювальні можливості процесора.

Не менше може споживати і підсвічування дисплея і клавіатури. Тут все просто. Для зниження енергоспоживання необхідно лише знизити ступінь підсвічування елементів мобільного пристрою. Якщо ж є можливість, то й зовсім не використовувати підсвічування менш важливих елементів (кнопки, кольорові світлодіоди). Тут також варто відзначити, що зайва витрата заряду може викликати і використання спалаху фотокамери.

Від того, наскільки сильний і стабільний сигнал стільникового зв’язку, багато в чому залежить і термін роботи батареї. Адже при слабкому рівні сигналу передавач телефону збільшуватиме випромінену потужність для того, щоб компенсувати цю слабкість. В результаті відбувається прискорений розряд. Позбутися цієї проблеми можна шляхом переміщення приладу в зону найкращого покриття.

Сучасні пристрої характеризуються наявністю на апаратному та програмному рівні бездротових типів зв’язку щодо малого радіусу дії. Для збільшення часу роботи комунікатора від батареї їх бажано не використовувати.

Серед користувачів стільникових телефонів є шанувальники вібраційного виклику. І це не дивно, так як вібрація дуже зручна при необхідності дотримуватися тиші. Але цей тип виклику має і негативну сторону. Він витрачає енергію, а при тривалому виклику енергетичні витрати можуть виявитися значними. Нівелювати втрату можна відключенням даної опції. А якщо очікується який-небудь дзвінок, то завжди можна задіяти функцію беззвучного режиму.

Для любителів послухати музику є можливість сповільнити розрядку акумулятора за допомогою використання навушників. Адже опір проводів навушників невеликий, що і дозволяє мінімізувати розряд батарейки. І чим нижча гучність, тим менші втрати в провідниках. Для максимального зниження втрат енергії, потрібно абсолютне мовчання з боку телефону.

Але тоді необхідно постійно тримати екран перед очима, тому що є ймовірність пропустити важливі дзвінки або повідомлення.

Підводячи підсумок вищесказаного, можна констатувати, що на автономність роботи мобільного телефону впливають численні фактори, які необхідно враховувати, щоб кишеньковий друг не підвів в критичний момент.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button