Головна / Технології / Компанія Toyota заявила про нові вкладення у водень

Компанія Toyota заявила про нові вкладення у водень

Фірмовий фонд Toyota Mobility Foundation, створений чотири роки тому для розвитку майбутнього мобільного суспільства, вибрав десять наукових проектів, пов’язаних з водневим транспортом, в якості одержувачів грантів в рамках фірмової ініціативи Hydrogen Research Initiative. Ці дослідження захоплюють галузі виробництва (різні методи і передові матеріали для електролізу, фотоелектрохімічного розкладання води), зберігання (високопористі структури) та застосування водню.

Згадані проекти будуть виконувати групи вчених у Національному інституті передових наук і технологій, а також в університетах Токіо, Кіото, Тохоку, Йокогами і Гіфу. Мета — загальне зниження викидів CO2, підвищення ефективності технологій вироблення водню, зниження витрат.

Всі ці ідеї з часом можуть бути застосовані у водневих автомобілів та супутньої інфраструктури. Нагадаємо, що Toyota є важливим учасником Водневої ради, покликаної стимулювати дослідження в області паливних елементів і стимулювати впровадження їх у життя, а також співзасновником компанії Japan H2 Mobility, яка має намір інтенсивно розширювати мережу водневих заправок в Японії.

Цікавий приклад технології: міський громадський транспорт Toyota Sora, перший автобус на паливних елементах, що пройшов сертифікацію в Японії. Його продажу в Країні висхідного сонця стартували 7 березня. Слово Sora по-японськи означає «небо», а ще це акронім слів Sky, Ocean, River, Air, що символізує кругообіг води в природі.

До олімпійських ігор 2020 року Toyota розраховує вивести на вулиці понад 100 таких автобусів (переважно в Токіо). Тут два електромотора загальною потужністю 308 к. с., тойотовськийй блок паливних елементів, потужний буферний акумулятор (металогідридний) і балони на 600 л стисненого до 700 атмосфер водню.

 
comments powered by HyperComments