Технології

DARPA розповіла про танки майбутнього

Якими б технологічними не були бойові машини і танки, які стоять на озброєнні, існує досить багато ефективних способів знищення броньованої техніки разом з екіпажем за допомогою ручного гранатомета або протитанкової керованої ракети. Крім того, маневреність і рухливість навіть найсучасніших танків залишає бажати кращого, що робить їх легкою мішенню для ворога.

foto_cikavosti_03.09.2014-014_resized

Американське Агентство з перспективними оборонними науково-дослідними розробками DARPA, відоме своїми неординарними і навіть фантастичними на перший погляд дослідженнями в галузі військових технологій, переключилася зі створення футуристичного літака майбутнього на наземну техніку. На цей раз фахівці DARPA розглядають можливість конструювання бойових машин, тривалість «життя» яких на полі битви не залежала б від товщини броні або її матеріалів.

Читайте також: DARPA хоче створити повністю автоматичну оборонну комп’ютерну мережу

Метою проекту під назвою Ground X-Technology Vehicle (GXV-T) стане розробка техніки, першорядним завданням якої буде не атака придушення позицій противника вогнем з великокаліберної зброї на повільному і неповороткому шасі, а забезпечення високих захисно-оборонних показників. Це призведе до того, що новий тип машин за рахунок своєї мобільності, швидкості і маневреності зможуть уникати попадання снарядів. На думку інженерів, саме їх програма має всі шанси стати точкою відліку в історії створення бойової техніки, екіпаж якої більше не буде сподіватися виключно на броню і захищеність тих чи інших вузлів механізму.

Крім того, маса бронемашин майбутнього і чисельність екіпажу зменшаться в два рази, а швидкість переміщення збільшиться удвічі в порівнянні з сьогоднішніми стандартами. Прохідність конструкцій, створених в рамках проекту GXV-T, дозволить переміщатися військовим по пересіченій місцевості будь-якої складності. В DARPA вважають, що нарощування потужності сучасних танкових гармат, броні, а, отже, і загальної маси конструкції зробили даний вид техніки малопридатним для оперативного переміщення і ведення динамічних бойових дій. У той же час реалії сучасної війни вимагають максимальної швидкості реагування і перегрупування військ, що ідеально вписується в концепцію мобільних бронемашин нового класу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button