Інтернет

Компьютер в окулярах від Google.

За задумом авторів, новий компактний прилад у багатьох ситуаціях замінить смартфон і звільнить руки користувача (фото Google).

Пристрій призначений для створення навколо користувача збагаченої реальності, в якій перед очима власника приладу будуть спливати різні підказки й нагадування про зустрічі, дані про погоду за вікном або навігаційні вказівки.

«Футуристична» лабораторія Google X офіційно розсекретила проект по створенню окуляро-комп’ютера – Project Glass, фрагментарна інформація про який спливала й раніше. За допомогою цих окулярів людина зможе здійснювати дзвінки, переводити написи на вивісках або в меню, заходити в інтернет-магазини, робити знімки і завантажувати їх до мережі, дізнаватися розташування друзів і передавати дані про своє місцезнаходження, загалом, постійно бути на зв’язку з Інтернетом і всіма його сервісами. Також окуляри будуть грати роль органайзера. Хоча ніхто ще не відмінив старі, добротні, паперові органайзери, які можна замовити в поліграфії у Львові, де також можуть видрукувати і рекламну поліграфію.

Один з лідерів команди, професор Вашингтонського університету Бабак Парвіз (Babak Parviz) (відомий нам по створенню контактних лінз з електронікою всередині), говорить: «Ми вважаємо, що технології повинні працювати на вас і бути там, де це необхідно … Наша група запустила проект окуляр, щоб створити таку технологію, яка допоможе вам досліджувати світ і ділитися своїм світом ».

Ще три ключові фігури проекту, це Стів Лі (Steve Lee), творець сервісу Google Latitude, Себастьян Тран (Sebastian Thrun), провідний розробник безпілотного автомобіля Google, а також Сергій Брін, співзасновник компанії Google.

За інформацією Gizmag, компанія працювала над проектом деякий час, але до завершення роботи ще далеко. Наприкінці лютого нинішнього року газета New York Times, спираючись на відомості від інсайдерів, повідомила, що окуляри від Google будуть працювати на платформі Android, з’єднуватися з мережами 3G або 4G, володіти вбудованими акселерометрами і навігацією GPS.

Більш того, за відомостями New York Times диво-прилад може виявитися на ринку вже до кінця 2012 року. Передбачувана ціна – від $ 250 до $ 600. Проте ці прогнози можуть бути трохи поспішними, адже, як повідомляє сама команда розробників, вона «розкрила карти» для того, щоб зібрати реакцію потенційних покупців і уточнити багато аспектів розробки. «Що ви хочете побачити в Project Glass?» – Таке питання задають його автори.

Для стимулювання відгуку команда опублікувала знімки концепту, що демонструє передбачуваний вигляд приладу, а також створила відеоролик, в якому змоделювала різні варіанти використання окуляр.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button