Інтернет

Вчені: Інтернет може негативно впливати на мозок людини

Міжнародна група вчених в результаті проведеної наукової роботи змогла з’ясувати ступінь впливу інтернету на людський мозок. За словами фахівців, тривалий і регулярний серфінг у Всесвітній павутині може негативно позначитися на окремих когнітивних сферах.

Команда вчених Гарварду, Оксфорду, Сіднейського університету і Королівського коледжу Лондона проаналізувала результати деяких проведених раніше досліджень, щоб детально вивчити вплив інтернету на людський мозок. Виявилося, що тривале перебування в Мережі негативно впливає на концентрацію уваги, оскільки, перебуваючи на різних сайтах, користувачі постійно бачать якісь фактори, що відволікають їх від основного заняття, тим самим «тренуючи» несприйнятливість до інформації. Таким чином мозок юзерів все менше концентрується на певній цілі. Вчені виявили: найбільшій втраті концентрації сприяє шопінг в інтернеті, але при цьому люди, які віддають перевагу робити покупки за друкованими каталогами, не втрачають вищеназваної здібності.

Також інтернет негативно позначається на можливості запам’ятовування. Оскільки будь-які дані можна отримати в пошуковику всього одним кліком, то мозок припиняє запам’ятовувати побачене чи прочитане. Багато активних інтернет-користувачів впевнені, що їх рівень інтелекту набагато вище середнього, але виявилося, що без «підказок» Мережі ерудиція даних індивідів, навпаки, нижче ніж в інших.

Кнопка «Наверх»