Інтернет

Wi-fi для університетського двору: передова бездротова мережа у БДУ

Результатом співпраці системного інтегратора Белабстелеком, дистриб’ютора Smart Network Group та виробника ІТ-продукції Ruckus стала надійна новітня мережа бездротового зв’язку, розгорнута у дворі БДУ.

Стрімкий технологічний розвиток свідчить про те, що світові не вистачає фахівців – людей, здатних коли не випереджати, то принаймні відповідати вимогам свого часу. Та фахівців майбутнього неможливо підготувати без найновіших технологій. Про це задумались і в Білоруському Державному Університеті.

Не так давно у дворі закладу відбулася модернізація – тут налагодили мережу високошвидкісного бездротового зв’язку. Керівництво БДУ для здійснення цієї задачі обрало виконавцем телекомунікаційну компанію Белабстелеком, яка добре знана як провідний системний інтегратор в Білорусі. Вибір не дивний, адже і завдання було доволі складне: створити бездротову мережу, яка покривала б велику площу університетського двору, всіяну перешкодами на кшталт старих дерев, будівель, шумів у радіоефірі (тут працюють 130 мереж, серед яких і внутрішня мережа БДУ). На додачу до всього, орієнтовна кількість користувачів передбачала неабияку розрахункову ємність.

Ознайомившись із ситуацією Белабстелеком залучив до проекту свого перевіреного партнера. Ним виявилась компанія Smart Network Group – дистриб’ютор, який займається ІТ-обладнанням. Він надав єдині точки бездротового доступу, які могли б впоратись із усіма обставинами – Ruckus Т300.

1-13-12-2016-600-849

Фахівці Smart Network Group долучились до проектування, досліджень, тестування та перевірки якості. Тим часом інженери Белабстелеком виготовили неординарні кріплення на незвичних кронштейнах спеціально для того, аби непомітно встановити точки доступу не завдаючи пошкоджень фасаду споруді історичного значення та розширити покриття мережі в обидва боки від кута корпусу.

Таким чином, завдяки використанню всього двох точок фахівці змогли покрити 25 тис. квадратних кілометрів площі двору. Самі ж точки кооперуються напряму, тобто їх взаємодія здійснюється безпосередньо і без контролера.

Результатом детальних розрахунків та виявленої кмітливості постала мережа бездротового зв’язку, забезпечена лише двома точками. Попри це вона пропонує надійність, високу швидкість та стабільність для більш ніж 500 користувачів, під’єднаних одночасно. Своїм покриттям мережа дотягується аж до найближчої станції метро. Ще однією перевагою стала швидкість робіт: монтаж та налаштування зайняли всього лише 2 дні.

Такі параметри мережі забезпечені не в останню чергу технологією власної розробки компанії Ruckus – адаптивними антенними решітками BeamFlex. Це вони наділили точки бездротового доступу неймовірними можливостями відстеження стану середовища та оптимізації відповідно до нього у режимі реального часу.

За словами інженера Smart Network Group Максима Малугіна:

2-13-12-2016-600-436

По всьому світу університети вже давно вирішують негаразди з зовнішніми і внутрішніми бездротовими мережами у схожий спосіб. А для Білоруського Державного Університету таке оновлення також стало надзвичайно вагомим, продовжуючи попередні ініціативи – у стінах БДУ діє мережа Eduroam, спрямована на полегшення студентського життя по всьому світу. А отже не за горами і наступна модернізація – покращення мереж бездротового зв’язку як в всередині корпусів університету, так і ззовні.

1-13-12-2016-600-954


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button