Екологія

До 2100 року деяким районам Землі будуть загрожувати відразу шість стихійних лих

Сьогодні людям, як правило, доводиться стикатися з однією кліматичною катастрофою за раз. У наступному столітті ситуація тільки погіршиться, про що попереджає група провідних дослідників в області зміни клімату: нам буде необхідно боротися з кількома лихами відразу.

У статті, опублікованій в журналі Nature Climate Change, Каміло Мора (Camilo Mora), співробітник Гавайського університету в Маноа, і його колеги розглянули понад 3200 наукових робіт та знайшли 467 прикладів того, як зміна клімату вже вплинула на людство. У роботі вказується, яким чином такі кліматичні лиха, як спека, лісові пожежі, повені і підвищення рівня моря, вплинули на хвороби, запаси продовольства, економіку, інфраструктуру, безпеку та інші аспекти суспільства.

Дослідницька група створила інтерактивну карту світу на основі рецензованих прогнозів, яка демонструвала паралельні процеси зміни клімату та їх наслідків для людства в найближчому столітті. Наприклад, до кінця століття жителі Нью-Йорка можуть зіткнутися з чотирма окремими кліматичними ризиками, включаючи посуху, підвищення рівня моря та температури та аномальні зливи. Лос-Анджелес же, ймовірно, зіткнеться з трьома. Особливо вразливі тропічні райони світу можуть мати справу з цілим набором з шести загроз.

У доповіді прогнозується, що розвиваючі держави зіткнуться з великими людськими жертвами, в той час як країни першого світу понесуть величезний економічний збиток, пов’язаний з руйнуванням. Попри той факт, що зміни клімату зараз активно вивчають, вчені підкреслюють, що більшість досліджень концентруються лише на одній або двох загрозах, не надаючи даних про наслідки глобального потепління. Мора з колегами вважає, що зміна клімату поставить перед людством відразу кілька загроз одночасно.

Наприклад, підвищення атмосферної температури може посилити випаровування вологи в сухих регіонах, що призведе до посухи та лісових пожеж. У вологих місцях, навпаки, можуть бути сильні дощі та повені. З підвищенням температури Світового океану вода буде випаровуватися швидше, викликаючи потужні урагани з сильними вітрами і штормові припливи через підвищення рівня моря.

Вчені сподіваються, що наука в підсумку переконає людей почати спільно працювати над вирішенням цієї глобальної проблеми. За їх словами, масові зусилля співтовариства — такі як проект Go Carbon Neutral на Гаваях, спрямований на те, щоб компенсувати викиди вуглекислого газу шляхом посадки дерев, яким також займається Мора — внесуть істотний внесок в хід зміни клімату.

«Це схоже на головоломку, в якій всі частини розкидані всюди. Ви зможете побачити всю картинку тільки тоді, коли зберете їх разом. Це битва, яку ми не можемо дозволити собі програти. У нас немає іншої планети», — говорить Мора.

Кнопка «Наверх»
Закрыть