Поради

Кондиціонери для квартири – поради для вибору

На що варто звернути увагу при виборі кондиціонера для квартири

Кондиціонери бувають побутові, напівпромислові і «повністю промислові». Вибираючи кондиціонер для квартири, можна звернути увагу як на першу, так і на другу категорії – це залежить від розмірів житла.

Побутові кондиціонери діляться на дві групи: моноблочні і спліт-системи. Моноблочні тому так і називаються, що складаються лише з одного блоку. Вони поділяються, в свою чергу, на віконні і підлогові (мобільні) кондиціонери.

20-06-15-foto-600x433-1

Вікно в прохолоду

Віконні кондиціонери років двадцять тому були дуже популярні, але зараз поступово вийшли з моди. Встановлюються вони у віконному отворі або в тонкій стінці приміщення, більша частина – зовні, менша – всередині. Коштують недорого, монтуються просто, але сильно шумлять і взимку пропускають через свій корпус холодне повітря. Втім, якщо ви живете в теплих краях, і холод вас не лякає, можна зупинитися на віконному кондиціонері. Типова потужність віконних кондиціонерів – від 1,5 до 6 кВт.

Без певного місця розташування

Мобільні кондиціонери – єдині, з установкою яких ви впораєтеся самостійно. Все, що потрібно – це вивести назовні через кватирку гнучкий шланг. Правда, шуміти він буде голосно і коштувати буде відносно недешево. Типова потужність теж невелика – не вище 3-4 кВт. Але якщо ви не збираєтеся довго затримуватися в даному приміщенні, то мобільний кондиціонер – те, що потрібно.

Вся кухня – зовні

Спліт-система – те, з чим в основному асоціюється сьогодні слово «кондиціонер». Вона складається із зовнішнього і внутрішнього блоків, з’єднаних за допомогою електричного кабелю і труб, по яких циркулює холодоагент. Гучний компресор, таким чином, опиняється на вулиці, а внутрішній блок можна повісити в потрібному вам місці. Якщо внутрішніх блоків кілька (зазвичай від 2 до 5), то це вже мультіспліт-система.

За типами внутрішніх блоків спліт-системи діляться на настінні, канальні, стельові, колонні і касетні. До побутових спліт-систем відносяться тільки настінні, всі інші – напівпромислові. Хоча це зовсім не означає, що вони не знайдуть застосування у великій квартирі, швидше, навпаки. Але про все по порядку.

– Настінні

Настінні спліт-системи – найпоширеніші, і визначення «побутовий кондиціонер», як правило, використовується по відношенню до них. Їх потужність (від 2 до 7 кВт) дозволяє підтримувати комфортну температуру в приміщенні площею від 15 до 70 кв.м. Саме такі ви зможете знайти на http://www.5ok.com.ru/kondicioneri.html.

– Канальні

Якщо у вас чотирьох-пятикімнатна квартира або заміський будинок, є сенс подумати про канальну спліт-систему. Її внутрішній блок встановлюється над підвісною стелею, і зовні непомітний. Охолоджене повітря розподіляється від нього відразу по декількох приміщеннях також за стелею – за системою теплоізольованих повітроводів. Потужність такої системи кондиціонування: від 12 до 25 кВт. Це єдиний тип спліт-систем, який дозволяє повноцінно вентилювати повітря, а не просто змінювати його температуру.

– Касетні

Касетний кондиціонер теж встановлюється над підвісною стелею. Але він простіший: охолоджене повітря просто виділяється через нижню частину внутрішнього блоку, «замаскованого» під стельову плитку. Розмір його, залежно від потужності, може бути 60 на 60 або 120 на 60 см. Знизу буде видно тільки декоративні грати. У великому приміщенні касетний кондиціонер виграє порівняно з настінними, оскільки рівномірно розподіляє повітряний потік по чотирьох напрямах. Там, де довелося б монтувати 2-3 настінних кондиціонери меншої потужності, касетний справляється поодинці.

– Стельові

Напольно-підстельовий (або просто стельовий) кондиціонер, відповідно до назви, монтується або на підлогу поруч зі стіною, або на стелю, але на відміну від попередніх двох типів, цілком відкритий. Підлоговий кондиціонер направляє потік повітря вгору, стельовий – горизонтально уздовж стелі. Є моделі, які розподіляють повітря відразу по чотирьох напрямах, регулюючи силу потоку окремо по кожному з них. У разі стельових кондиціонерів люди в приміщенні позбавлені від перспективи перебування під холодним «струменем», яке і буває причиною «кондиціонерних» застуд.

Висновки

Пристрої для кондиціонування житлового приміщення вичерпуються цим переліком. Якщо ви принципово вибрали підходящий для вас тип кондиціонера, то далі треба дивитися на потужність кондиціонера, його додаткові функції, популярність і надійність бренду – і зрозуміло, ціну. Але це вже інша історія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button