Технології

Корали почали друкувати на 3D-принтері заради порятунку рифів

Дизайнери створили проєкт по створенню штучних коралів для захисту зникаючих рифів.

Американська дизайн-студія Objects and Ideograms оголосила про старт проєкту Coral Carbonate, у рамках якого фахівці на 3D-принтері друкують штучні коралі і потім занурюють їх в океан, щоб допомогти у відновленні коралових рифів — однієї з найбільш уразливих екосистем на Землі.

Глава Objects and Ideograms і керівник проєкту Coral Carbonate Алекс Шофілд пояснив, що робота по створенню штучних коралів почалася 3 роки тому. За цей час дизайнери знайшли оптимальну для надрукованих елементів форму і склад. За словами Шофілда, всі попередні проєкти використовують для створення коралів неприродні для морської екосистеми матеріали.

«Штучні корали не в точності повторюють структуру натуральних — 3D-друк дозволив створити нам поверхневі візерунки і просторові форми, оптимізовані для створення якомога більшої площі поверхні. Наш проєкт більш безпечний для природи, ніж існуючі варіанти створення штучних коралів з нехарактерних для морської екосистеми матеріалів, не кажучи вже про використання сміття на кшталт старих вагонів метро», — заявив Dezeen Алекс Шофілд.

Coral Carbonate друкуються з карбонату кальцію — широко поширеного в природі хімічної сполуки, яка також активно застосовується в промисловості. Надруковані корали являють собою зібрану в циліндр структуру, яка змодельована відповідно до структур справжніх коралів. Перша партія Coral Carbonate в рамках тесту спільно з Каліфорнійським коледжем мистецтв занурена у воду на базі Float Lab в затоці Сан-Франциско. Єдиним обмеженням для виробництва штучних коралів є кількість доступних для роботи 3D-принтерів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»