Технології

Вчені знайшли спосіб захистити акумулятори від перегріву (відео)

Інженери з Стенфордського університету розробили літій-іонний акумулятор, який автоматично вимикається при перевищенні порогу допустимої температури, тим самим запобігаючи перегріву і можливому вибуху. Як тільки елемент живлення остигає, він знову готовий до роботи. Таким чином, розроблена дослідниками технологія спрацьовує як вимикач, захищає ноутбуки, смартфони, ховерборди та іншу техніку від загоряння.

У своїх роботах вчені обернули акумулятор в спеціальну плівку з покритими графеном частками нікелю. У звичайному стані вони стикаються між собою і проводять електричний струм. Коли елемент живлення нагрівається до +70 ° С, полімер розширюється, подібно матеріалу аеростата. Це збільшує відстань між частинками металу, і після обриву контакту акумулятор вимикається. Як тільки температура опускається нижче +70 ° С, плівка повертає свій колишній вигляд і частинки знову починають взаємодіяти одна з одною, тим самим відновлюючи роботу батареї.

c2d12ea0d0010c71430364b7cfd1151b

Дослідники стверджують, що температурний поріг можна підняти або опустити в міру необхідності шляхом зміни щільності розміщення наночастинок на плівці або вибравши інший полімерний матеріал для основи. Крім того, вчені запевняють, що технологія анітрохи не погіршує властивості акумуляторів, а її комерційне впровадження низьковитратне – велика частина тонкої плівки складається з поліетилену, який є одним з найдешевших полімерів, нікелю і частинки, що проводять, також широко доступні для виробничих компаній.

Джерело: gizmag.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button