Технології

Нова технологія розганяє будь-які процесори в 100 разів

Пристрій, створений стартапом Flow Computing, розроблений спеціально для того, щоб покласти край багаторічній стагнації в продуктивності центральних процесорів. ЦПУ стало найслабшою ланкою в архітектурі обчислювальної техніки. Фінська компанія має намір змінити цю ситуацію. Вона голосно заявила про себе обіцянкою “поліпшити продуктивність центрального процесора з будь-якою архітектурою в сто разів” за допомогою блоку паралельної обробки даних.

Незважаючи на те, що сучасні ЦПУ можуть працювати на рівні наносекунд, їм є куди рости в плані швидкості через базове обмеження послідовних обчислень: перш ніж почати наступне завдання, треба завершити попереднє. Технологія Flow знімає це обмеження.

Стартап заявив про створення співпроцесора для виконання паралельних обчислень. “Блок паралельних обчислень” (Parallel Performance Unit, PPU) не збільшує тактову частоту та не розганяє систему, змушуючи її споживати більше енергії та виділяти більше тепла, – він лише більш ефективно використовує цикли ЦПУ. Також PPU не потребує окремого ядра і має змінну ширину паралельності. А використання спеціального ПЗ, що оптимізує продуктивність комбінації ЦПУ і PPU, дасть змогу ще більше підвищити ефективність процесорів – у сто разів, якщо вірити Flow.

Ця думка спадала на думку фахівцям з інформатики і раніше. Однак вони дійшли висновку, що для її впровадження довелося б переписувати весь код з нуля. Досягнення Flow якраз у тому й полягає, що їм вдалося розв’язати цю проблему без зміни софту.

Мінус технології Flow в тому, що її потрібно інтегрувати в процесор на рівні виробництва. А це означає, доведеться переконувати виробників чіпів у тому, що їм це вигідно, пише Tom’s Hardware.

Стартап, який отримав 4 млн євро від венчурних фірм, націлений на ринок мобільних пристроїв, ПК і суперкомп’ютерів. За словами Тімо Валтонена, засновника і гендиректора компанії, в сучасних умовах розвитку хмарних обчислень і ШІ модернізація ЦПУ стала необхідністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button