Всесвіт

НАСА: телескоп “Вебб” майже готовий почати досліджувати Сонячну систему

У НАСА повідомили, що телескоп “Вебб” успішно пройшов перший тест з відстеження крихітного рухомого об’єкта і в цілому майже готовий для дослідження Сонячної системи.

Головне завдання телескопа “Вебб”, як кажуть в агентстві — знаходити далекі зорі і галактики і вказувати на них з граничною точністю, щоб отримувати зображення і спектри. Однак, крім цього вчені планують спостерігати за планетами і їх супутниками, астероїдами і кометами в нашій Сонячній системі.

Такі об’єкти рухаються по фоновим зіркам нашої галактики і телескоп повинен фіксувати ці об’єкти і відстежувати їх з високою точністю. Дослідники повідомляють, що “Вебб” успішно пройшов перший тест з відстеження рухомого об’єкта. Пристрої приладу були протестовані на невеликому астероїді 6481 Тенцінг, що рухається в поясі астероїдів.

Дослідники НАСА кажуть, що програми телескопа “Вебб” будуть спостерігати за об’єктами по всій Сонячній системі: в тому числі фотографувати планети-гіганти і кільця Сатурна, досліджувати астероїди пояса Койпера і аналізувати атмосферу Марса. За оцінкою вчених в перший рік свого існування 7% часу Вебба буде присвячено об’єктам в нашій Сонячній системі.

“Одна захоплююча і складна програма, яку ми плануємо реалізувати, – це спостереження за океанськими світами. Є дані космічного телескопа Хаббла про те, що супутник Юпітера Європа має спорадичні шлейфи багатого водою матеріалу. Ми плануємо зробити знімки Європи з високою роздільною здатністю для вивчення її поверхні і пошуку активності шлейфів і активних геологічних процесів. Якщо ми виявимо шлейф, ми будемо використовувати спектроскопію Вебба для аналізу складу шлейфу”, –  стверджує Хайді Хаммель, віце-президент з науки асоціації університетів з досліджень в області астрономії (AURA) і учасник команди “Вебб” з дослідження Сонячної системи

За словами Хаммель, всі дані по дослідженню Сонячної системи, отримані телескопом будуть відразу ж доступні всім планетологам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button