Технології

Новий спосіб охолодження будівель економить електроенергію

Нова біла піна на основі деревини демонструє охолоджуючу здатність навіть під прямими сонячними променями.

Дуже багато енергії витрачається на опалення та охолодження будинків і будівель. Тому вчені активно шукають нові способи пасивного регулювання температури. В ході нового дослідження інженери з Китаю та Німеччини розробили нову піну на деревній основі. Вона охолоджує будівлі і її роботу можна легко налаштувати.

По суті, це спінена речовина, зроблена з дерева, яка відбиває сонячне світло, діє як теплоізоляція і віддає поглинене тепло назад в атмосферу.

Матеріал зроблений з нанокристалів целюлози, з’єднаних силановим містком (Si-O-Si), який потім ліофілізують в білу легку піну. Кінцевий продукт відображає 96% видимого сонячного світла і випускає 92% інфрачервоного випромінювання, яке поглинається ним.

Щоб перевірити здатність матеріалу до охолодження, дослідники помістили його над коробкою, вистеленою всередині алюмінієвої фольги, і поставили під прямими сонячними променями опівдні. Матеріал зберігав температуру внутрішньої частини коробки на 9,2 °C холодніше, ніж повітря зовні. Дослідники підрахували, що якщо масштабувати його на дах і стіни будівлі, це може знизити потребу в енергії для охолодження в середньому на 35%.

Найцікавіше, що охолоджуюча здатність піни зменшувалася, якщо її стискати. Це може здатися недоліком, але інженери впевнені, що так її можна налаштувати відповідно до умов погоди або навколишнього середовища.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button