Наука

Коронавірус еволюціонує, щоб стати невразливим до нинішніх вакцин і антитіл

Нове дослідження варіантів SARS-CoV-2 в Великобританії і Південній Африці пророкує, що існуючі вакцини і певні моноклональні антитіла будуть менш ефективними при нейтралізації цих варіантів коронавірусу. Повторні зараження перехворілих стають все більш ймовірними.

Дослідження нових варіантів коронавірусу опубліковано в журналі Nature 8 березня 2021 роки після препринта в січні. Прогнози вчених підтверджуються першими результатами вакцини Novavax. Компанія повідомила 28 січня, що вакцина виявилася ефективною майже на 90% в випробуваннях у Великобританії, але тільки на 49,4% в Південній Африці. Там більшість випадків COVID-19 викликано варіантом коронавірусу B.1.351.

«Наше дослідження і нові дані клінічних випробувань показують, що вірус« вислизає »від наших нинішніх вакцин і методів лікування», – заявив Девід Хо, доктор медицини, директор Дослідницького центру Aaron Diamond – Якщо нестримне поширення вірусу буде тривати і накопичуватися більше критичних мутацій, то ми можемо бути приречені на постійну гонитву за мутуючим SARS-CoV-2 ».

Після вакцинації імунна система реагує і виробляє антитіла, які можуть нейтралізувати вірус.

Вчені виявили, що антитіла в зразках крові, взятих у людей, щеплених вакциною Moderna або Pfizer, були менш ефективні при нейтралізації двох варіантів: B.1.1.7, що з’явився у вересні минулого року в Англії, і B.1.351, – в Південній Африці в кінці 2020 року. За британським варіантом нейтралізація знизилася приблизно в 2 рази, а по південноафриканському варіанту – в 6,5-8,5 рази.

У новому дослідженні не вивчався свіжіший варіант, виявлений в Бразилії (B.1.1.28) Але, з огляду на аналогічні спайкові мутації між варіантами Бразилії і Південної Африки, Хо каже, що варіант Бразилії повинен поводитися аналогічно варіанту Південної Африки.

“Ми повинні зупинити реплікацію вірусу, а це означає швидше розгортання вакцини, носіння масок і дотримання соціальної дистанції. Зупинення поширення вірусу зупинить і розвиток подальших мутацій”, – твердить Девід Хо, доктор медицини, директор Дослідницького центру Aaron Diamond

Дослідження також показало, що деякі моноклональні антитіла, які використовуються нині для лікування пацієнтів з COVID-19, можуть не працювати проти варіанту з Південної Африки. І, грунтуючись на результатах з плазмою пацієнтів, які були інфіковані раніше під час пандемії, варіант B.1.351 з Південної Африки може викликати повторне зараження.

Нагадаємо, моноклональні антитіла – це антитіла, розроблені в лабораторії і вводяться пацієнтам в рамках спеціалізованої терапії. Ці антитіла (також звані імуноглобулінами) викликають прицільну відповідь організму, щоб захистити його від атаки чужорідними антигенами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button