Головна / Людина / Вчені дізналися, що багато працювати — шкідливо для тривалості життя

Вчені дізналися, що багато працювати — шкідливо для тривалості життя

Вчені проаналізували дані ВООЗ і дізналися, що багато працювати вкрай шкідливо для здоров’я людини. Люди, що витрачають на професійну діяльність більше 48 годин на тиждень, страждають від скорочення тривалості життя.

У багатьох країнах світу досі не прислухаються до результатів подібних досліджень, хоча більшість спеціалістів приходять до схожих висновків. Згідно з ними, багато працювати вкрай шкідливо для здоров’я. Люди, що витрачають на це більше 48 годин на тиждень, мають тривалість життя на 2 роки менше, ніж ті, у кого цей показник менше цієї норми.

Як приклад вчені наводять дані Центральноафриканської республіки та Франції. Жителі першої працюють 52 години на тиждень, а середня тривалість їх життя становить близько 53 років. У Франції все інакше. Жителі цієї країни протягом тижня працюють по 35 годин, а середня тривалість їх життя становить 83 роки.

Вчені відразу відзначають, що усвідомлюють щодо впливу інших факторів на здоров’я людини. Як аргумент своєї позиції вони наводять приклад Австралії. Ця країна займає перше місце за кількістю наркоманів, друге – з ожиріння, а також її жителі дуже люблять м’ясо. Незважаючи на все це, за середньою тривалістю життя Австралія знаходиться на 4 сходинці у всьому світі. Фахівці пояснюють це тим, що в середньому австралійці працюють менше, ніж 48 годин на тиждень.