Людина

Виявлено зв’язок між симптомами депресії і ризиком інсульту

Американські та британські вчені виявили, що люди, які мають множинні симптоми депресії, схильні до підвищеного ризику інсульту.

Image by Grae Dickason from Pixabay

Робота опублікована в журналі Neurology: Clinical Practice. Відомо, що серед факторів ризику виникнення інсульту – підвищений кров’яний тиск, діабет і серцево-судинні захворювання. Вчені з Університету Алабами (США) і його філії в Великобританії вважають, що в цей список можна додати ще один пункт – депресивний розлад.

У їх дослідженні взяли участь понад 24 тисяч осіб у віці 45 років і старше: 9529 з них були чорношкірими, а 14 516 – білими. Діагностика депресивних станів проводилася за допомогою шкали депресії Центру епідеміологічних досліджень, відомої як CES-D-4. Вона включає оцінку того, наскільки часто учасники дослідження відчували себе пригніченими, сумними або самотніми й стикалися з нападами плачу.

За станом добровольців спостерігали протягом дев’яти років. За цей час вчені виявили +1262 напади інсульту. Було показано, що учасники з оцінками за шкалою CES-D-4 від одного до трьох мали підвищений ризик інсульту на 39 відсотків, а у випробовуваних, у яких показники становили понад чотири, він збільшувався на 54 відсотки. А ось відмінності між расами й ризиком інсульту вчені не виявили.

Дослідники закликають включити депресивні симптоми в фактори ризику розвитку інсульту нарівні з діабетом і хворобами серця. «Коли пацієнт страждає певним захворюванням, наприклад гіпертонією, цей факт знаходиться в центрі уваги діагностів. Наше дослідження показує, що корисно враховувати й інші, нетрадиційні фактори ризику розвитку інсульту при оцінці стану пацієнта. Зокрема, необхідно проводити обстеження його психічного здоров’я », – роблять висновок вчені.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button