Наука

Короткочасне руйнування озонового шару призвело до масового вимирання 360 млн років тому

Короткочасне руйнування озонового шару призвело до масового вимирання 360 млн років тому. До такого висновку прийшли вчені з Університету Саутгемптона, робота яких опублікована в журналі Science Advances.

360 млн років тому відбулося масове вимирання, в результаті якого загинула більша частина рослин Землі і прісноводних вод. Досі вчені не знали точної причини цієї події — вважалося, що це відбулося в результаті виверження вулканів.

У новому дослідженні археологи виявили, що вимирання відбулося через різке підвищення рівня ультрафіолету, яке стало наслідком короткочасного руйнування озонового шару.

Колапс озонового шару, йдеться в дослідженні, стався, коли клімат швидко прогрівся після інтенсивного льодовикового періоду. Дослідники припускають, що сьогодні Земля може досягати порівнянних температур, що, можливо, спровокує подібну подію.

«Наш озоновий щит на короткий час зник у цей період, що співпало з коротким і швидким потеплінням клімату на Землі. Озоновий шар природним чином знаходиться в стані зміни — постійно формується і зникає. У новій роботі ми показали, що це відбувалося і в минулому, без каталізатора, такого як виверження вулкана континентального масштабу», – пише Джон Маршалл, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button