Різні цікавинки

Косметологія: від древніх цивілізацій до наших днів

Косметологія: від древніх цивілізацій до наших днівБажання виглядати привабливо притаманне, мабуть, кожній людині. У всі часи люди намагалися доглядати за своєю шкірою, надати її більш здоровий і свіжий вигляд. Вражаючих успіхів в області косметології досягли древні єгиптяни. Їхнім косметичним засобам позаздрило б багато косметологічних центрів.

У Стародавньому Єгипті косметику виготовляли з рослин, причому технікою її виробництва володіли лише жерці. Косметичні засоби використовувалися як в декоративних, так і в лікувальних цілях. Вже в ті давні часи проводилися процедури по видаленню з тіла небажаного волосся.

В одній з гробниць в Єгипті археологи знайшли письмовий документ, що містить косметичні рецепти. Також вченими був виявлений косметичний довідник, який створила Клеопатра ще в 1 в. до н.е.

Не меншоого успіху у виготовленні і використанні косметики досягли жителі Стародавніх Риму, Греції і Сходу. Термін “косметика” в сенсі “мистецтво прикрашати” першими стали використовувати саме древні греки, але найбільший розвиток стародавня косметологія отримала в Римі. Археологи знайшли труди давньоримських лікарів, у яких описувалися різні косметичні засоби. Галенон створив підручник, в якому провів першу класифікацію косметики, розділивши всі засоби на ті, які маскують дефекти шкіри, і ті, які допомагають зберегти природну красу шкіри.

В епоху Відродження косметику починають застосовувати переважно в декоративних цілях. У 17 столітті найбільшу популярність набула пудра, жінки почали фарбувати вії і губи, з’явилися перші накладні брови. У 18 столітті косметологію визнали наукою, в цій області почали проводити наукові дослідження, спрямовані на оцінку безпеки використання різних косметичних засобів.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button