Всесвіт

Космічне сміття з орбіти Землі відправлять на Марс

Протягом останніх шести десятиліть, епохи освоєння космосу, на орбіті навколо Землі накопичилася величезна кількість космічного сміття. Згідно з оцінками НАСА в околицях нашої планети знаходиться більш ніж 500000 уламків, які можуть представляти загрозу для Міжнародної космічної станції і супутників, що знаходяться на орбіті. Сьогодні науковці пропонують нетривіальний спосіб вирішення проблеми космічного сміття – відбуксирувати сміття до Марса.

226a6f7eabf00e60b812d5b91e4647ae
Не варто проте думати, що буксирування космічного сміття до Марса ставить основною метою позбавити навколоземний простір від небезпечних фрагментів, так як головна ідея нової ініціативи, що просувається компанією Firefly Space Systems, полягає в тому, щоб повторно використовувати електронні компоненти і навіть «болти і гайки», демонтовані з супутників, що вийшли з ладу, які перед цим пропонується відбуксирувати до Марса за допомогою космічних апаратів з руховими системами на сонячній енергії.

Основною перевагою такого методу доставки компонентів обладнання до Марса автори проекту називають зниження вартості цих компонентів через відсутність необхідності запуску їх з поверхні Землі в космос.

В даний час основна проблема, яка стоїть перед компанією Firefly Space Systems – це відсутність фінансування з боку держави. Вклади приватних інвесторів у проект поки оцінюються на рівні 33 мільйонів USD, у той час як для запуску першої своєї ракети, званої Firefly Alpha, компанія повинна зібрати приблизно 100 мільйонів USD.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments