Фото

Найбільш активні і небезпечні вулкани світу (фото)

ТОП-10 активних і небезпечних вулканів на нашій планеті

Вулкани привабливі завдяки своїй красі, але вони можуть приховувати в собі руйнівну силу, стаючи причиною масової загибелі людей і сильних руйнувань. Хоча самі виверження вулканів відносно рідкісні і контролюються вченими, вони і зараз являють собою величезне джерело небезпеки для людей, які обрали собі житло поруч з ними. Ось список з 10 найбільш активних вулканів:

10. Мауна-Лоа, Гаваї, США

Вулкан Мауна-Лоа є одним з найбільших вулканів на нашій Землі з точки зору висоти і згальної площи. Також це один з тих п’яти вулканів, які формують острів Гаваї в Америці. Мауна-Лоа — діючий вулкан, який, по всій ймовірності, вивергається вже 700 000 років. Останнє виверження відбувалося відносно недавно з 24 березня по 15 квітня 1984 року.

9. Тааль, Філіппіни

Цей відомий вулкан розташований на острові Лусон на Філіппінах, він знаходиться приблизно в 50 км від столиці цієї країни — Маніли. Тааль один з діючих філіппінських вулканів, частина тихоокеанського вогняного кільця. Він багато раз вивергався, приносячи прилеглим населеним пунктам навколо озера жертви і руйнування. Останнє виверження відбувалося в 1977 році, але ознаки активності регулярно відзначаються з 1991 року, що відрізняються як високою активністю, так і дрібними сейсмічними гідророзривами.

8.  Улавун, Папуа-Нова Гвінея

Найактивніший вулкан в Папуа-Новій Гвінеї — Улавун, він же і один з найбільш небезпечних. Це найвищий вулкан і найвища вершина в архіпелазі Бісмарка. Найперше зареєстроване виверження Улавуна сталося в 1700 році. З тих пір і до нині сталося 22 виверження. Кілька тисяч людей постійно живуть поруч з вулканом. Під час великого виверження в 1980 році попіл викидало вгору на висоту до 18 кілометрів, виробляючи пірокластичні потоки, які понеслися у всі фланги вулкана і спустошили територію в 20 кв. км.

7. Ньїрагонго, Конго

Один з найактивніших вулканів Африки і один з восьми вулканів в горах Вірунга. За період з 1882 року Ньїрагонго вивергався як мінімум 34 рази. Останнє руйнівне виверження вулкана Ньїрагонго відбулося 17 січня 2002 року, коли розпечена лава знищила 40% міста Гома.

6. Мерапі, Інодонезія

Мерапі найвідоміший і активний вулкан в Індонезії, регулярно вивергається з 1548 року. Він розташований дуже близько до місто Джокьякарта, де тисячі людей живуть на схилах Мерапі. Вулкан активний протягом 10 000 років.

5. Галерас, Колумбія

Галерас вже активний, принаймні, близько 1 мільйона років. Вулкан розташований на півдні Колумбії, неподалік від кордону з Еквадором. У цій країні Галерас є найбільш активним вулканом.

Після всього 10 років спокою Галерас знову став активним в 1988 році. У 1993 році сталася жахлива катастрофа, коли експедиція з декількох вчених вирушила до кратера Галерас. Виверження сталося дуже несподівано і призвело до загибелі дев’яти чоловік: шести вчених і трьох туристів.

4. Сакурадзима, Японія

Сакурадзима – це активний композитний вулкан і колишній острів. Його часто називають східним Везувієм, виверження відбуваються майже постійно. Залишки вивержень сформували в цьому регіоні високогір’я з білого піску. Небезпечний Вулкан через своє розташування у густонаселеному районі — біля міста Кагосіма, який знаходиться дуже близько від вулкана.

3. Попокатепетль, Мексика

Попокатепетль — це діючий вулкан і друга найбільш висока вершина в Мексиці (висота 5426 м). Жителі міста Пуебла, який перебуває лише 40 км на схід від вулкана, можуть насолоджуватися видом на засніжену і покриті льодовиками гору майже цілий рік. Останнє серйозне виверження відбулося в 2000 році. На щастя жителів, тоді вчені змогли вчасно попередити уряд, і люди були вчасно евакуйовані з району лиха.

2. Везувій, Італія

Гора Везувій знаходиться в 9 км на схід від Неаполя на невеликій відстані від берега. Це єдиний вулкан в Європі, де відбуваються виверження протягом останніх ста років. Виверження Везувію відбувалися багато разів, останнє відбулося в 1944 році. На сьогоднішній день Везувій вважається одним з найбільш руйнівних вулканів у світі через 3 мільйона населення, яке живе поблизу, і високої ймовірності його вивержень.

1. ЙЕллоустонська кальдера, США

Це найбільш небезпечний активний супервулкан, що означає, що обсяг викидів вулкану може становити більше 1000 кубічних кілометрів, а це буде мати руйнівні наслідки. Супервиверження вулканів зазвичай покривають лавою і вулканічним попелом величезні площі, достатні для того, щоб загрожувати зникненню цілих видів. Таке супервиверження може стати однією з причин загибелі нашої цивілізації, тому що коли цей вулкан вивергається, він викликає активність інших вулканів, що призводить до масового тектогенезу.

 

Натхнення: topsweet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button