Всесвіт

Надзвичайні фотографії Сонця

Сонячні бурі

Спалахи на сонці 6 березня 2012 року. Підвищена сонячна активність є частиною 11-річного циклу Сонця. Буря, яка відображена на фото, є найбільшою за п’ять років. Її наслідки позначаться на магнітному полі Землі, супутникових мереж, GPS пристроях та інших мереж.

Місячне затемнення

Місяць проходить між Сонцем і космічним кораблем SDO (сонячна дистанційна обсерваторія). Запущений 11 лютого 2010 орбітальний апарат буде спостерігати за Сонцем протягом наступних п’яти років, даючи змогу вченим краще зрозуміти, як наша зірка впливає на хімічний склад атмосфери і клімат Землі.

Вогняне кільце

Хмара петлеподібного газу спалахує на поверхні Сонця. Це явище досить відоме, може досягати тисячі кілометрів в просторі і зберігається в сонячній корі кілька місяців. Найбільш відоме відбулося в 2010 році і досягало 700 000 км, що відповідає радіусу зірки.

Плями на Сонці

Темні області викликані інтенсивністю магнітної активності, що створює місця зниженої температури на поверхні. Сонячні плями розширяються і звужуються, переміщаючись на кілька сотень кілометрів на секунду по всій поверхні Сонця. Вони можуть бути 80,000 км в діаметрі, що робить їх часом помітними неозброєним оком із Землі.

Схід

Схід Сонця над далеким горизонтом Землі.

Силует

Космічний човник Atlantis на тлі Сонця під час своєї 30-й місії — обслуговування космічного телескопу Хаббл. Ця фотографія була взята з Космічного центру Кеннеді.

Петлі плазми

Корональні петлі заввишки майже 97 000 км, спостерігаються між нижньою короною і фотосферою Сонця. Магнітне поле впливає і збуджує плазму, яка нагріваючись зростає з великою швидкістю, а охолоджуючись — опускається  близько 97 км / сек.

Спікули

Спікули — стовпчики  хромосфери Сонця, піднімаються з надр  з надзвуковою швидкістю струменя більш ніж 48 000 км / ч. Кількість спікули, що існують на Сонці одночасно, налічується більше 60000. Досягають в діаметрі 1000 км. Термін життя близько 5-10 хв.

360-градусний огляд

Фото зроблені обсерваторіями STEREO від НАСА і показують дві половинки Сонця з протилежних сторін.

Натхнення

Кнопка «Наверх»
Закрыть