Технології

Німці продемонстрували можливості перспективної 130-міліметрової танкової гармати

Німецький концерн Rheinmetall представив відео з демонстрацією нової гладкоствольної 130-міліметрової танкової гармати.

130-міліметрова гармата Rheinmetall / © Rheinmetall

Зараз основні бойові танки провідних країн НАТО, такі як M1 Abrams або Leclerc, використовують 120-міліметрові гармати. На момент розробки бойових машин такий калібр в повній мірі відповідав вимогам часу, однак сьогодні фахівці все частіше говорять про те, що потрібна принципово нова гармата. Одна з причин цього — розробка в Росії і КНР абсолютно нових танків, що володіють надзвичайно високим захистом.

Раніше стало відомо, що Rheinmetall створює нову 130-міліметрову танкову зброю. Зараз німецький концерн представив демонстраційне відео своєї розробки.

Демонстрація 130-міліметрової гармати Rheinmetall / © Rheinmetall

Експерти очікували, що гармату встановлять на танк Leopard 2, проте в якості бази вибрали британський Challenger 2. Очевидно, що перспективна гармата зможе знайти своє застосування на інших бойових машинах, в тому числі на перспективному танку нового покоління, роботу над яким спільними зусиллями ведуть Франція і Німеччина. Передбачається, що в майбутньому він змінить Leclerc і Leopard 2.

130-міліметрова гармата Rheinmetall / © defence

Для 130-міліметровоъ зброї Rheinmetall створила автомат заряджання. Таким чином розробники відійшли від класичної західної схеми, при якому зброю танкісти заряджають вручну.

Challenger 2 c новою гарматою / © defence

Детальну інформацію про броньопробивність нового знаряддя, а також його інші характеристики розробники не привели. Раніше, втім, стало відомо, що завдяки збільшенню калібру вдасться підвищити вогневу міць танків приблизно на 50 відсотків в порівнянні з наявними західними зразками.

Німці — не єдині, хто веде роботи в цьому напрямку. У минулому році стало відомо про випробування французьким оборонним гігантом Nexter модифікованого основного бойового танка Leclerc з новою 140-міліметровою зброєю. Як тоді повідомлялося, танк зробив більше 200 успішних пострілів. За словами представників Nexter, нова зброя на 70 відсотків ефективніше, ніж наявні 120-міліметрові танкові гармати НАТО.

Leclerc зі 140-міліметровою зброєю / © army-news

Що стосується Сполучених Штатів, то зараз вони роблять ставку не стільки на збільшення військової потужності танків, скільки на підвищення їх живучості: в тому числі завдяки застосуванню комплексів активного захисту. Нагадаємо, нещодавно Армія США вперше отримала серійні танки M1A2 SEP V3 Abrams.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть