Наука

Місячні і сонячні затемнення дивно впливають на поведінку тварин

Вчені довели вплив місячних і сонячних затемнень на поведінку тварин. На даний момент експерти не можуть пов’язати ці явища із дивацтвами, поміченими за людиною.

Більшість тварин орієнтуються по світилам в повсякденному житті, наприклад, Сонце і Місяць контролюють їх сон, харчування та інші життєві цикли. Сонячні затемнення можуть викликати одні з найбільших змін у поведінці тварин. Активні протягом дня представники фауни впадають у сон, коли їх нічні побратими думають, що проспали. Деякі види павуків починають руйнувати свої мережі під час затемнення, як вони зазвичай роблять в кінці дня. Риби та птахи направляються до місця нічного відпочинку, в той час як з’являються нічні кажани. Бегемоти в Зімбабве були помічені, коли залишали річки під час затемнення, прямуючи до місць нічного годування на суші. В середині подорожі сонячне світло повернулося, що призвело до схвильованості і стресу до кінця дня.

У 2010 році нічні мавпи Азара перестали добувати їжу в Аргентині під час місячного затемнення. Протягом століть люди досліджували взаємозв’язок між людиною і затемненням. Однак серія експериментів, опублікованих в кінці 1980-х років, не виявила ніяких доказів такого впливу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button