Земля

Стародавні бактерії можуть стати причиною пандемії: вчені знайшли 900 невідомих видів мікроорганізмів

Дослідники взяли проби льоду на Тибетському нагір’ї і виявили в них сліди сотень невідомих видів мікроорганізмів. Деякі з них можуть стати причиною майбутніх епідемій і навіть пандемій.

У новому дослідженні вчені з Китайської академії наук взяли зразки льоду з 21 льодовика на Тибетському нагір’ї – високогірному регіоні в Азії, між гімалайським хребтом на півдні і пустелею Такламакан на півночі. Потім команда секвенувала ДНК мікроскопічних організмів, замкнених у льоду, створюючи величезну базу даних геномів мікроорганізмів. В результаті вперше було секвеноване мікробне співтовариство, приховане в льодовику. Але подальше дослідження знайдених зразків викликало у вчених страх.

Команда виявила 968 видів мікроорганізмів, заморожених в льоду – в основному це були бактерії, але також дослідники знайшли водорості, археї та гриби. Але ще більш дивним є те, що близько 98% цих видів були абсолютно новими для науки. За словами дослідників, такий рівень мікробного різноманіття був несподіваним через проблеми, пов’язані з життям всередині льодовиків.

“Незважаючи на екстремальні умови навколишнього середовища, такі як низькі температури, високий рівень сонячної радіації, періодичні цикли заморожування-відтавання і обмеження поживних речовин, на поверхні льодовиків підтримується різноманітне життя», — пишуть автори дослідження.

Дослідники не впевнені точно, скільки років деяким з цих мікроорганізмів. Попередні дослідження показали, що ожити можуть навіть бактерії, які перебували в «крижаному полоні» до 10 000 років. Дивовижне мікробне різноманіття всередині льодовиків у поєднанні з прискоренням танення льодовикового льоду через зміну клімату підвищує ймовірність того, що потенційно небезпечні мікроорганізми — бактерії можуть поширитися і завдати шкоди. Потрапили в воду з льодовиків патогенні мікроби можуть стати причиною нових епідемій і навіть пандемій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button