Наука

Ковід здатний безпосередньо заражати центральну нервову систему

Вивчивши тканини мозку мишей і людей, американські вчені виявили, що вірус SARS-CoV-2 здатний безпосередньо заражати центральну нервову систему, і почали розкривати деякі механізми впливу цього вірусу на клітини мозку. Це відкриття допоможе розробити терапію різних неврологічних симптомів COVID-19.

Попри те, що COVID-19 вважається переважно респіраторним захворюванням, коронавірус може впливати на безліч різних органів, включаючи центральну нервову систему, викликаючи різні симптоми: головні болі, втрату нюху і смаку, когнітивні порушення, делірій, інсульт і крововиливи.

Для того, щоб відповісти на питання, чи може SASR-CoV-2 інфікувати нейрони або інші типи клітин мозку, вчені з Єльського університету проаналізували здатність вірусу заражати органели мозку людини — мініатюрні тривимірні органи, вирощені в лабораторії зі стовбурових клітин. Вони виявили, що вірус дійсно здатний інфікувати нейрони цих органоїдів і використовувати їх метаболізм для розмноження. При цьому сусідні, незаражені нейрони вмирають через скорочення подачі кисню, пише EurekAlert.

“Наше дослідження чітко показало, що нейрони можуть ставати мішенню інфекції SARS-CoV-2 з руйнівними наслідками локалізованої ішемії в мозку і клітинною смертю, — заявив один з авторів роботи Кайа Білгувар. – Наші результати вказують на те, що неврологічні симптоми, пов’язані з COVID-19, можуть призводити до таких наслідків і можуть допомогти направити курс лікування пацієнтів з COVID-19 від неврологічних захворювань».

Вчені надали вичерпні докази здатності SARS-CoV-2 інфікувати мозок і центральну нервову систему, але через брак надійних клінічних даних все ще не ясно, якими можуть бути неврологічні наслідки COVID-19 в довгостроковій перспективі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button