Наука

Шкірка алое вера відлякує комах і при цьому нетоксична для людини

Хоча гель рослини алое вера зазвичай використовується для лікування сонячних опіків, зволоження шкіри та поліпшення здоров’я кишечника, його шкірку зазвичай викидають. Нове дослідження показує, що ці відходи можуть бути використані для виробництва нетоксичних інсектицидів для використання фермерами.

Nazmul Huda

Дослідженням керує професор Дебасіш Бандіопадхяй з Техаського університету в долині Ріо-Гранде. Його інтерес вперше пробудився, коли він і його колега відвідали центр виробництва алое вера і помітили, що, хоча комахи полюють на листя інших рослин, вони не чіпають шкірку саме цього. Це спостереження спонукало Бандіопадхію віднести частину шкірки до своєї лабораторії для хімічного аналізу.

Спочатку шкірку сушили в темряві при кімнатній температурі, обдуваючи її повітрям – такий підхід був використаний для того, щоб зберегти біоактивність шкірки незмінною. Згодом з них було вилучено ряд природних інсектицидних хімікатів, включаючи дихлорметан та гексан.

Хоча ці дві речовини отруйні, вчені також виділили нетоксичні хімічні речовини, що вбивають комах, такі як октакозанол, субенніатин В, динотерб, арюнгенін, нонадеканон та кислота квіллая.

Тепер необхідно провести подальші дослідження, щоб побачити, наскільки добре ці сполуки, отримані з алое, працюють при застосуванні до реальних культур на полях. Якщо ці випробування пройдуть успішно, можна буде також дослідити використання хімічних речовин у репелентах від комарів або кліщів.

“Створивши інсектицид, який не використовує небезпечні та отруйні синтетичні хімічні речовини, ми можемо допомогти сільському господарству. Але якщо пілінги продемонструють хорошу активність проти комарів або кліщів, ми також зможемо допомогти широкій публіці», — заявив Бандіопадхьйя. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button