Технології

Вітряки Siemens зможуть самі перетворювати енергію вітру в зелений водень

Прорив у масовому виробництві енергії з відновлюваних джерел мають намір зробити два дочірніх підприємства Siemens. Компанії Siemens Gamesa і Siemens Energy розробляють комерційні Морські вітрогенератори, які будуть виробляти водень в результаті процесу електролізу. Нові вітряки повинні зіграти ключову роль в національній водневій індустрії Німеччини, мета якої- вивести країну в світові лідери з виробництва і використання водню.

Image by Joachimklug from Pixabay

Водень, отриманий з відновлюваних джерел, може стати альтернативою викопному паливу, і Siemens збирається випередити своїх основних конкурентів — Vestas і General Electric — надавши великим промисловим компаніям можливість декарбонізувати свої підприємства. Зокрема, мова йде про сталеливарну, нафтопереробну та хімічну промисловість.

Siemens Energy володіє 67% Siemens Gamesa, найбільшого виробника морських вітрових турбін. Як повідомляє Reuters, обидві компанії мають намір вкласти 120 млн євро в розробку нової системи, яка буде виробляти чисту енергію через процес електролізу: електрика, вироблена з енергії вітру, піде на розщеплення води на водень і кисень.

Нам довелося повністю переобладнати турбіну, яка була призначена для виробництва електрики», — заявив Андреас Науен, директор Siemens Gamesa.

“Зелений водень” виробляють в процесі розщеплення води на два компоненти за допомогою енергії з відновлюваних джерел — вітру або сонця. На відміну від нього, «сірий водень» отримують з викопного палива, коли процес розщеплення відбувається завдяки енергії вуглеводнів.

Попри те, що зараз більшість проєктів знаходиться на пілотній стадії, до 2050 року, за оцінками ЄС, інвестиції в зелений водень в Європі досягнуть 470 млрд євро і створять 1 млн робочих місць.

Плани Siemens Energy і Siemens Gamesa отримали підтримку уряду Німеччини, який виділив 9 млрд євро на запуск Національної водневої індустрії з наміром зайняти лідируючі позиції в світі. “Зелений водень – це унікальна можливість для Німеччини з точки зору інновацій і промисловості», — заявила федеральний міністр освіти і наукових досліджень Аня Карлічек. Крім бажання і фінансування Німеччина володіє вигідним географічним положенням, оскільки має вихід до Північного і Балтійського морів.

Альянс NortH2, в який входять великі європейські компанії, має намір побудувати в Північному морі офшорну електростанцію для виробництва екологічно чистого водню. Електростанція потужністю 1 ГВт запрацює в 2027 році, а потім буде поступово розширюватися. У 2030 році вітропарк буде виробляти 4 ГВт енергії, а до 2040 виросте мінімум до 10 ГВт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button